Mühnedislik doğru karar mı?

ealper

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhaba ben bu yıl 12. sınıf öğrencisi olacağım. yaklaşık 4 senedir mühendislik okumak istiyorum ama gerçekten yapmak istediğimin bu olduğundan emin değilim. uluslararası bakalorya programı (uluslararası bir diploma programı ingilizce) yapıyorum bir yandan da. her dersten ayrı makaleler yazıyorum bir yandan da tyt ve ayt ye hazırlanmaya çalışıyorum. mayısta ib haziranda ise malum tyt ayt var. Türkiye diplomamı kabul etmiyor Türk vatandaşı olduğum için. bu kadar çalışmanın karşılığını alamama düşüncesi beni çok korkutuyor. yaşıtlarım kafelerde takılırken ben aynı anda iki program halletmeye çalışıyorum. mühendis olunca 2000 tlye zor iş bulursun, sabahtan akşama kadar çalışacak mısın? gibi söylemlerle karşılaşıyorum. hedefim endüstri veya bilgisayar. bunlar beni gerçekten mutlu edecek mi bilmiyorum. severek yapacağım bir işte çalışmak istiyorum. özetle kararsızım, iş yüküm çok fazla normal bir lise öğrencisine göre. sizce nasıl karar vermeliyim mühendis olmak gerçekten anlattıkları gibi mi? tavsiye verirseniz çok iyi olur benim için.

Aynur meric

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
elektrik elektronik mühendisi
Üniv
Yüzüncüyıl üniversitesi
bence yazılım mühendisi olmak istiyorsan maasını kendıne gore yapabilirsin (örn kendın yaptıgın çeşitli programları satarakta ek bi gelir sağlayabilirsin bu senı kendını geliştirmene bağlı ) ve şuan anlatıkranına gorede cok hevesli oldugun açıkça ortada bence inan kendine. bunu sen başarırsın :))

Yukarı Alt