Petrol doğalgaz mühendisliği hakkında ne düşünüyorsunuz

Petrol doğalgaz müh. neden yok

• Popüler değil

Oylar: 1 20,0%
  • Dağda internet çekmiyor

• Bilişim ile bağlantılı bir bölüm değil

• petrol doğalgaz okuyan admin yok

Oylar: 2 40,0%

• Seçmen sayısı
    5
  • Poll closed .

civanucar

MB Üyesi
Tepkiler
6
Üniv
fırat üniversitesi
Ben Fırat bilgisayar müh. Hazırlık sınıfında terk ettim. ODTÜ veya İTÜ petrol doğal gaz gelirse gideyim mi? Yani doğayı seviyorum teknoloji ile bağım yok pek maaş iş imkanları nasıl herkes bir şeyler söylüyor...

Aranızda okuyan var ise yardımcı olabilir mi?

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Ben petrol ve doğalgaz mühendisliği okumuyorum ancak geleceği olan bir bölüm gibi gelmiyor bana. Fosil kaynakların tükenmesine yaklaşıldı bu evrensel bir görüş bu yüzden fazla gelecek göremiyorum bu bölümde. Ama şöyle bir senaryo da olabilir fosil kaynakların bitmesine yakın bu bölümde uzman kişilerde kıymete binip firmaların son çırpınışında güzel paralara güzel işler alabilirler ancak onlarında uzun ömürlü olacağını sanmıyorum. Bu sefer firmalar fosil kaynaklar azalacağı için insanda da azalmaya gidecek. Aslında bunun için güzel bir söz var iki ucu ... değnek :)

Sanırım fazla tavsiye etmediğimi anlamışsınızdır. Ama size önerim geleceği parlak bölümlerde ilerleyebilirsiniz. Yazılım, Mekatronik, Yenilenebilir enerji kaynakları ve biyomedikal mühendislikleri benim tavsiye edebileceğim bölümler.

Konu sahibi
Konu sahibi
civanucar

civanucar

MB Üyesi
Tepkiler
6
Üniv
fırat üniversitesi
Araştırmadığın belli deniliyorki bilinen petrol kaynakları 2065 yılında tükenecek "bilinen" petrol piyasasını dengede tutmak için gösteriliyor veya gösterilmiyor dediğin şey olacak olsa arap şeyhleri nin " etekleri " ( :) ) tutuşmuştu çoktan .

Matematik ve geometrim ve fizğin belli konulari ; mekanik kütle falan çok iyi ama kimya ve biyoloji için aynı seyi soyleyemicem yani odtüden başka yere gitmek istemiyorum tutan bi kimya muh birde petrol dogalgaz var

Matematik geometrim ve fiziğin belli konulari ( mekanik) çok iyi ve yeteneğim olduğunu düşünüyorum , ygs de sıralamam 40 bin idi 26 biyoloji ve kimyadan 11 yanlış yaptım sıralamam 6-7 bin olacakkken 40 bin oldum odtu ye gitmezsem yetenegimi harcarim ama suanki gorunure gore petrol dogalgaz birde kimya muh tutacak kara kara düsunuyorum

Son düzenleme:

AlperŞAŞAL

MB Üyesi
Tepkiler
18
Meslek
Kalite Mühendisi
Üniv
Dokuz Eylül Üniversitesi
Gelecek hidrojen , elektrik ve güneş enerjisi üzerine kurulacak diye düşünüyorum. Bu nedenle firmalar hidrojeni risk içermeyecek şekilde depolama üzerine çalışıyorlar. Ben olsam tercih etmezdim çünkü ne olacağı belli olmayan bir konumda. Çalışma alanı daha geniş alanlar daha iyi diye düşünüyorum.

HSamet

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Saü
İngilizce ve Arapça kasarak Katar'da iyi para kazanılabilir diye düşünüyorum :)

Yukarı Alt