Pleksiglas

BernaÖzcan

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Bahcesehir Üniversitesi
Öncelikle merhabalar.Pleksiglas kullanarak akvaryum yapmayı düşünüyorum.Levhaları birbirleriyle birleştirmek için ne kullanabilirim? Pleksiglas'ı nerden almamı önerirsiniz?

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Plaksiglass satışı yapan internet üzerinde pek çok firma var ancak elden almak istiyorum diyorsanız reklam şirketleri ile konuşmanızı tavsiye edebilirim. Reklam şirketlerinin atölyelerinde bulunuyor bu tarz malzemeler ancak belirtmekte fayda var internetten alacağınızdan daha tuzlu bir fiyatla karşılaşabilirsiniz.

Birleştirme işlemi için camcıların akvaryum yaparken kullandığı silikon yapıştırıcıyı kullanabilirsiniz.

Mehmetcan1

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Bogazici Üniversitesi
burdan araştırabilirsin.Toptan satış yapıyorlar sanırım ama bi konuş istersen polikarbondeposu.com/pleksiglas-akrilik-levha

Maken

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Dumlupınar Üniversitesi
Pleksiglasa şekil nasıl verebilirim?

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
@Maken Nasıl bir şekil vermek istiyorsunuz?

Bükme işlemi yapacaksanız ısıtma yöntemini kullanmalısınız ancak kesme işlemi yapacaksanız kıl testere işinizi rahatlıkla görecektir.

Maken

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Dumlupınar Üniversitesi
Silindir haline getirmek istiyorum sadece ısıtmak yeterli olur galiba? Isıtma işlemi olarak nasıl bir yol önerirsiniz?

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Ben olsam rezistans ile ısıtır adım adım şekillendirirdim. çok düzgün bir silindir olmaz ancak yinede işinizi görür.

Furkan Gümüş

Makine Yüksek Mühendisi
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
213
Meslek
Makine Yüksek Mühendisi
Üniv
KTÜ, Marmara Üniversitesi
Düz plakayı silindir formuna getirmen zordur. Yinede deneyebileceğiniz bir yöntem söyleyim; 5 mm kalınlıkta plexiyi bosch sıcak hava tabancasıyla belli süre üzerinde gezdirip bükme işlemi yapmıştım. Sizde silindir bir modele plexiyi yavaş yavaş ısıtarak tıpkı bir rulo gibi sardırabilirsiniz. Birkaç kişi yardım etmeli ve sıcak havadan elinizi korumak için işci eldiveni takmanızı öneririm. 1 dk içerinde plexi şekil verme kıvamına geliyor ancak aniden eğerseniz boyun verebilir ve kalıcı şekil değişimi oluşabilir. Yavas yavas ve az sicaklik modunda yapın çöpe gitmesin

Yukarı Alt