Programlama

mechkaku

MB Üyesi
Tepkiler
5
Üniv
Çukurova Üniversitesi
Herkese merhabalar. Makine mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. 2. dönem MATLAB dersi göreceğiz. MATLAB eğitim videolarını biraz check ettim, öncelikle programlama öğrenmem gerektiğini anladım. Yani, programlama bilmiyordum. Bende biraz araştırmadan sonra tekrardan, C ile programlama mantığını öğreneyim, sonra MATLAB'i öğrenmeye başlarım dedim. Sizce mantıklı mı? Şu an C programlama da ''if,else if ve else'' kalıplarındayım. Ve inanılmaz zevkli. Yöntemimi mi değiştirmeli miyim?

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Atılabilecek en mantıklı adımı atmışsın kardeşim. Text-based programlamaların hemen hepsinin temelinde C programlamaya benzer kalıplar yatmakta. Şuan C'de kendini mümkün olduğunca geliştirmen öncelikli olarak Matlab'da ve devamında daha sonra kullanacağın programlarda çok işine yarayacaktır. Benim şahsi tavsiyem C programlamada çalışırken scriptini mümkün olduğunca ingilizce yazman.

Konu sahibi
Konu sahibi
M

mechkaku

MB Üyesi
Tepkiler
5
Üniv
Çukurova Üniversitesi
Çok teşekkür ederim abi, isteğim dahada arttı:)

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Allah yardımcın olsun kardeşim. Başarılar.

Serhat Özbey

MB Üyesi
Tepkiler
2
Üniv
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ
Merhabalar bende geçen yıl matlab dersi aldım, açıkça söylemek gerekirse fazla bir şey öğrenemedim.Bende bu açığımı kapatmak istiyorum aslında daha önce hiç bir şekilde programlama görmedim, şuan bu konuda sıfırım diyebilirim. Bence de direkt olarak matlab çok saçma oldu benim ve benim gibi olanlar için bende bu yüzden c sharp gibi diğer alternatiflere yöneldim.Daha kolay ve iyi nasıl ve nereden öğrenebilirim?

Hasan Basri Karakaya

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
92
Meslek
Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi
Üniv
K.S.Ü.
Öncelikle C'ye yönelip bir şeyler öğrenme konusunda, kafanda algoritma mantığının da gelişmesi için önemli bir adım atmış olacaksın. Aslında benim anlamadığım bir şey şudur. Üniversitelerde bu dersler neden Enformatik ve Bilgisayar Programları dersi verilmeden verilmeye başlanıyor. Yani adamda önce bir algoritma mantığı oluşsun sonra ver şu dersi. Gerçi üniversitelerimizi eleştirmeye başlarsak işin içinden çıkamayacağız. Kısaca doğru yoldasın. C ile ilerle. Ama derinlemesine girme, yüzeysel ögrenmen yeterli olacaktır(İlerde programcılık alanında bir şeyler yapmayacağını düşünerek söylüyorum bunu). Başarılar dilerim.

Serhat Özbey

MB Üyesi
Tepkiler
2
Üniv
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ
Peki bunları nereden daha iyi ögrenebilirim bi tavsiyeniz var mı

Yukarı Alt