Proje hazırlama

ÇaylakMühendis

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Dumlupınar Üniversitesi
Girişimcilik dersi için bir proje oluşturmamız gerekiyor. Bende bölümümle alakalı olduğu için güneş santrali üzerine bir proje hazırlamak istiyorum. Ama bunu tek başıma nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu projeyi kosgebe sunulacak şekilde hazırlamamız gerekiyor. Bu konuda yardım edebilecek birileri varsa çok iyi olur.

Saygılarımla...

Kepchup

Özel Üye
Tepkiler
31
Üniv
Marmara üniversitesi
Kosgebde bahsedilen projeler mühendislikteki projeler gibi değil ticari uygulamalar içindir. Güneş paneli projesi yapıp sunarsanız sizinle dalga geçerler. Yapmanız gereken ya güneş paneli üreten bir atölye açmak ya da hazır panelleri sistemleştirip ticaretini yapmak. Sanırım senin istediğin hem üreten atölye hemde ürettiğini sistemleştirip satan bir düzen. Bunun için hangi sistemleri kuracağına karar verip atılacağın sektörleri beirleyip piyasaya girmek. Kosgeb o kadarda kolay değil değildir nedeni ise kurduğunuz işin devamını getirme zorunluluğudur. Ben kurdum, battım yok. Devlet hakkınızda yasal takip başlatıp tahkikat yapar. Sicil bozmaya gerek yok. O nedenle sağlıklı kararlar alıp sağlam zeminde işinizi kurmalısınız.

Konu sahibi
Konu sahibi
Ç

ÇaylakMühendis

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Dumlupınar Üniversitesi
Cevebınız için teşekkürler peki girişimcilik dersi için önerebileceğiniz bir proje var mı acaba

abdullah abdullah

MB Üyesi
Tepkiler
2
Ben olsaydım güneşe yönelen sensor yapardım (fotonasti hareketi gibi) bu elektrik üretme verimini arttırır...

Konu sahibi
Konu sahibi
Ç

ÇaylakMühendis

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Dumlupınar Üniversitesi
Benim yapmam gereken projenin kosgebe sunulabilecek bir proje olması gerekiyor.Yani bir nevi bir iş kurmak gibi birşey olacak

Kepchup

Özel Üye
Tepkiler
31
Üniv
Marmara üniversitesi
Güneşi takip eden paneller yapıldı ve birçok yerde kullanılıyor. @ÇaylakMühendis Katlanabilir güneş paneli imalathanesi kurarak güneş panellerinin sabit bir yerde kalmasını önler ve lojistik sektörüne yardımcı olur. Böylelikle diğer panel üreticilerden farklı olarak taşınabilirliği kolaylaştırarak ön plana çıkabilirsin. Bir öneridir beğenirsin umarım..:)

Konu sahibi
Konu sahibi
Ç

ÇaylakMühendis

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Dumlupınar Üniversitesi
Katlanabilir güneş panelini ilk defa duyuyorum bunu bana biraz açabilir misin acaba @Kepchup

Kepchup

Özel Üye
Tepkiler
31
Üniv
Marmara üniversitesi
Güneş panelleri hücrelerini bir tutmak yerine hücreleri ayırıp katlanan bir düzenek ile yüzeyini azaltmak. Tabi doğal olarak hacmi değişmeyeceği için kalınlaşacaktır. Kağıt katlamak gibi düşünebilirsin. @ÇaylakMühendis

Yukarı Alt