proje yapmak istiyorum

Konu, 'Elektrik Elektronik Mühendisliği Ders Notları' kısmında teslacı tarafından paylaşıldı.

1. teslacı

teslacı MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    Sakarya üniversitesi
    merhaba arkadaşlar ben elektrik elektronik mühendisliği okuyorum . ama dersler genel olarak teoride kalıyor çok zor olamyan ama uğraşacagım bi proje yaomak istiyorum .tavsiyelerinizi alabilir miyim ? teşekkürler :)

2. Deduska

Deduska MB Üyesi

Meslek:
    Developer
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +153 / 1 / -0
    Bir birleriyle haberleşen cihazlar yap. Bulunduğu başlık iot(Internet of Things) nesnelerin interneti. Örnek olması adına mesela. Benim eve gelmeme 15 dk kala evi ısıtmaya başlasın.
    Tabi şimdilik bu sistemi led ile yapabilirsin. Gibi gibi bunları detaylandırırsın.

Kolay gelsin. Başarılar. :)

3. Kemal Okur

Kemal Okur Yetkili Kişi Yönetici

Meslek:
    Mekatronik Mühendisi
    En İyi Cevap:
    10
    Değerlendiriler:
    +247 / 3 / -2
    Üniversite:
    Fırat Üniversitesi
    Merhabalar öncelikle elektronik kompanentlerin kullanımı için ufak ufak projelerden başlayın pdf olarak size sensörler ve kompanetlerin kullanıldığı basit devreler atıyorum. başlangıç için en uygun devrelerdir bu aşamadan sonra daha kompleks devreler ile devam edebilirsiniz örneğin ışık izleyen robot yapımı fm radyo alıcısı yapımı falan gibi devreler. Bu aşamaları zaten tamamladığınızda pek çok şeyin farkına varacaksınız sonrasında bizden yardım istemezsiniz bile :)

Ekli Dosyalar:

• Troll Troll x 1
  4. teslacı

teslacı MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    Sakarya üniversitesi
    teşekkür ederim . yapmaya çalışacağım :)