Servo Motor Alarm Düzeltme Ayarları

sahinrulman

MB Üyesi
Kayıt
4 Kasım 2017
Mesajlar
13
Tepkiler
4
Yaş
33
Üniv
Ankara Gazi Üniversitesi
Servo motor kullanım rehberimizde bir önceki “Servo Motor Alarm Listesi ve Anlamları”yazımızda servo motor kullanımı sırasında oluşan alarmların anlamlarını inceledik. Bu yazımızda ise karşımıza çıkan bu alarmların olası nedenlerini ve nasıl bu alarmların nasıl düzeltileceğini sizlerle paylaşacağız.
Alarmları Düzeltme
Servo motor
alarmların nedenleri ve düzeltmeleri aşağıdaki tabloda verilmiştir. Tabloda verilen düzeltme ile ilgili bir sorunu çözemezseniz YUHAİ yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Alarmları Sıfırlama
ALM (Servo Alarm) sinyali varsa, alarmın nedenini ortadan kaldırdıktan sonra alarmı sıfırlamak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz. /ALM-RST (Alarm Sıfırlama) sinyali, enkoder ile ilgili alarmları her zaman sıfırlamaz. Bir alarmı / ALM-RST sinyaliyle sıfırlayamazsanız, sıfırlamak için kontrol güç kaynağını KAPALI duruma getirin.
UYARI: Alarmı sıfırlamadan önce servo motor alarm oluşma nedeninin ortadan kaldırıldığından emin olun. Alarmı sıfırlamak ve servo motor alarm oluşma nedeninin ortadan kaldırmadan çalışmaya devam ederse, bu durum servo motorda hasara neden olacaktır.
Servo Motor Alarmını /ALM-RST (Alarm Sıfırlama Girişi) Sinyaliyle Sıfırlama

Servo Motor Alarmları Panel Operatörünü Kullanarak Sıfırlama
Aynı anda paneldeki yukarı ve aşağı tuşlarına basmalısınız.
Servo Motor Alarm Geçmişini Görüntüleme
Servo motor alarm geçmişinde servo kutusunda meydana gelen son on alarma kadar görüntülenir. Hazırlık yapmaya gerek yoktur.
Uygulanabilir Araçlar
Aşağıdaki tabloda, alarm geçmişi ve geçerli araç işlevlerini görüntülemek için kullanabileceğiniz araçlar listelenmiştir.

Servo motor ile ilgili teknik ayarlamalar ve servo motor satın almak için Şahin Rulman ile iletişime geçebilirsiniz. Servo motor fiyatlarını Şahin Rulman sitesinden inceleyerek online satın alabilirsiniz.
 
Yukarı Alt