Solidworks Çizim Yardım Bölümü

cihatakbulut

MB Üyesi
Tepkiler
15
Meslek
Makine Mühendisi
Merhaba arkadaşlar, bu başlık altından sizlerin Solidworks çizimlerinize yardımcı olabilirim. Takıldığınız noktalarda bu konu altından bana sorar iseniz sizlere yardım etmekten mutluluk duyarım.

Gökhan Özdoğan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
26
Solid works spo 2015 de. çizimler yapmak istiyorum. YApacagım çizimlerden pek çok parça kullanacagım herbiri de hareketli parçalar. Motor parçası tarzında bu parçaların hepsini birleştirdigim vakit animasyon gibi hareket ettirebilir miyim.

Konu sahibi
Konu sahibi
cihatakbulut

cihatakbulut

MB Üyesi
Tepkiler
15
Meslek
Makine Mühendisi
Gökhan bey doğru montaj komutları ile montajlama işlemi yaparsanız sitemi hareketlendirebilir, animasyon yapabilirsiniz.

hakankvlk

MB Üyesi
Tepkiler
2
Solidworkste bu tur komut varmidir bilmiyorum ama ben konveyor bant uzerinde bir parca yurutmek istiyorum ve bu bantin uzerinde parcalara yon verecek lamalar bulunacak acaba bunun hareket analizini nasil verebilirim ?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Kayhan TÜZÜN

Mekatronik Mühendisi
MB Üyesi
Tepkiler
15
Meslek
Teknik Servis Mühendisi
Bu işlem için özel bir komut yok fakat linkteki videoyu izleyerek fikir edinebilirsin. Lamalara çarpması gereken yerlerde yolu ona göre çizerek bant üzerinde hareket eden parçanın yönünü değiştirebilirsin. Veya çizdiğin Konveyor bantını Gazebo tarzı simulatör programına atarak simulasyon yapabilirsin.

hakankvlk

MB Üyesi
Tepkiler
2
Tesekkurler ama bu konu hakkinda henuz bi bilgi edinemedim ilk video daha yararli oldu benim icin.ben gereginden fazla soru sorucam size solidworks hakkinda bence de acin :D

Konu sahibi
Konu sahibi
cihatakbulut

cihatakbulut

MB Üyesi
Tepkiler
15
Meslek
Makine Mühendisi
Tesekkurler ama bu konu hakkinda henuz bi bilgi edinemedim ilk video daha yararli oldu benim icin.ben gereginden fazla soru sorucam size solidworks hakkinda bence de acin :D
Keşke bu konuda yardımcı olabilsem size ama şuan laptopumdan çok uzaktayım o yüzden sorularınıza youtube aracılığıyla yardım edebilirim.

TeknoTek

MUSTAFA ÇAKIR
MB Üyesi
Tepkiler
3
Meslek
TEKNİSYEN
aslında solidworks için proteus için ardunio için ayrı ayrı bir açılsa çok iyi olu

yalçın

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
öğrenci
Solidworks'a yeni başlayacağım yardımcı olabılecek bır kaynak ya da sıte onerebılır misiniz ?

Enver

MB Üyesi
Tepkiler
0
merhabalar solidworks için indirme linki paylaşabilirmisiniz acaba bir kaç adres denedim yapamadım

TeknoTek

MUSTAFA ÇAKIR
MB Üyesi
Tepkiler
3
Meslek
TEKNİSYEN
YouTube de birçok video var güzel anlatmış arkadaşlar bi orayı dene

atakan123

MB Üyesi
Tepkiler
0
Solidworks 2014 kullanıyorum skech picture komutunu bulamıyorum yada yok komutu nerden ekleye bilirim

Furkan Gümüş

Makine Yüksek Mühendisi
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
213
Meslek
Makine Yüksek Mühendisi
Üniv
KTÜ, Marmara Üniversitesi
Merhabalar,
Solidworks öğrenmek için youtube kanallarında birçok eğitim videosu ve uygulamalar bulunmaktadır. Ayrıca yeni başlayanlar için temel düzeyde çok iyi anlatan ücretsiz eğitim dvd'leri bulunmaktadır. Size önerebileceğim siteler; tekyaz.com ve yenasoft.com bu sitelerden eğitim dvd talebinde bulunabilirsiniz. Konuları sırayla anlatması, yapılan uygulamanın parçaları ve montajlı halleri, pdf olarak döküman gibi temel düzeyde her türlü işinizi görebilecek dosyalar bu eğitim dvd'lerinde mevcut. Ayrıca solidworks'ün yeni özellikleri, haberler, tanıtım ve birçok bilgi içeren videolar bulunmaktadır.

Ayrıca okulunuz destekliyorsa, ve lisansı varsa kendi bilgisayarınıza ücretsiz olarak öğrenci versiyonunu indirmeniz mümkündür.

Konu sahibi
Konu sahibi
cihatakbulut

cihatakbulut

MB Üyesi
Tepkiler
15
Meslek
Makine Mühendisi
Solidworks 2014 kullanıyorum skech picture komutunu bulamıyorum yada yok komutu nerden ekleye bilirim
Link deki bilgilerin yararlı olacağını düşünüyorum iyi çalışmalar.

Kod:
http://help.solidworks.com/2014/English/SolidWorks/sldworks/t_insert_and_resize_pictures.htm?id=5a9e48491f60478ba53cb44b52caa200#Pg0

Yukarı Alt