SolidWorks Flow Simulation Yardım

syln

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Sakarya Üniversitesi
Elimde bir pervane tasarımı var ve 10 km/s hızla akan suda ne kadar döneceğini hesaplamam gerekiyor. Daha önce flow analizi yapmadım, youtube videolarından yola çıkarak başladım fakat rotating regions seçemiyorum. Bu konuda yardım edebilecek biri varsa sevinirim.

Screenshot_1.png

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
solidworks kullanmadım ama ansys te yapıyorum akış analizleri.Genel iş akışında döner cisimlerin akış analizleri için 2 farklı enclosure tanımlaman gerekir.bir tanesi normal akış profili(senin için 10 km/h olan.)diğeri senin rotating region dediğin olay.ta olarak karşılaştığın sorun ne açıklamandan anlaşılmıyor fakat attığın görselde ben bir enclosure göremiyorum.

Konu sahibi
Konu sahibi
S

syln

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Sakarya Üniversitesi
solidworks kullanmadım ama ansys te yapıyorum akış analizleri.Genel iş akışında döner cisimlerin akış analizleri için 2 farklı enclosure tanımlaman gerekir.bir tanesi normal akış profili(senin için 10 km/h olan.)diğeri senin rotating region dediğin olay.ta olarak karşılaştığın sorun ne açıklamandan anlaşılmıyor fakat attığın görselde ben bir enclosure göremiyorum.
Enclosure ları kapatmıştım. Konuya hakim olmadığım için herşey sorun oluyo açıkçası. Ansys te hangi modülde yapmam gerekli analizi ona göre kurs almayı düşünüyorum.

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
kurs al youtube dan video izleyerek sadece akış çizgilerini çıkartmayı öğrenirsin.Ama kursta pek yeterli değil akışkanlar çok fazla akademik bilgi gerektiren bir anabilim dal

Yukarı Alt