Tamamen Güneş Enerjisiyle Çalışan Drone Üretilecek

Konu, 'Popüler Bilim' kısmında Abdüssamet Karış tarafından paylaşıldı.

 1. Abdüssamet Karış

  Abdüssamet Karış MB Üyesi

  Kayıt:
  9 Temmuz 2016
  Mesajlar:
  45
  Beğeniler:
  42
  Meslek:
  Makine Mühendisi
  En İyi Cevap:
  1
  Değerlendiriler:
  +52 / 0 / -1
  Üniversite:
  Sakarya Üniversitesi
  Solar İmpulse 2 uçağının mucit ve aynı zamanda pilotu olan Borschberg iki yıl süre içerisinde tamamıyla güneş enerjisi ile çalışan drone üretmek istediklerini açıkladı.

  images.jpg


  Borschberg yaptığı açıklamada ekibiyle birlikte güneş enerjisi ile çalışacak drone u yaklaşık iki yılda üretebileceklerini belirtti.Borschberg insansız hava aracının 6 ay hiç durmadan çalışabilecegini ifade ederken tarım ve iletişim sektörlerinde rahatlıkla kullanılabileceğini sözlerine ekledi.
  %252CkYEGpxQijUWCv2H8C3xaXQ.jpg  Drone'un uydulara göre daha esnek olarak çalıştığını. Uyduların sürekli dünya etrafında dönmeleri gerekirken droneların ise sabit kalabildigini ifade etti.Istedikleri zaman drone u yere indirip üzerinde değişiklik yapabileceklerini ve bu aracın noramal hava trafiğinin 20 km uzerinde seyir edeceğini belirtti.


  Borschberg "Facebook, Google, Airbus ve Boeing de güneş enerjisi ile çalışan bir drone üretmek istiyor.Facebook ve Google bu sayede havadan yüksek hızlı internet, Airbus ve Boeing ise ileride uyduların yerini alacağı düşünülen drone üreterek sektörde yerini sağlamlaştirmayi hedefliyor"diyerek sözlerini tamamladı.