Telefon Numaranız Servet Değerinde Olabilir!

Konu, 'Proje ve Fikir Atolyesi' kısmında bgryn tarafından paylaşıldı.

 1. bgryn

  bgryn MB Üyesi

  Kayıt:
  26 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  1
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +2 / 0 / -0
  Üniversite:
  ktü
  Android cihazlar üzerine geliştirilen ve yakın zamanda Apple Store'da çıkması planlanan Şanslı Numaralar isimli uygulama sizin ve arkadaş listenizin cep telefonu numaralarınızın özel bir kelime dizilimine karşılık gelip gelmediğini kontrol ediyor.

  Telefon Numaranızla Zengin Olabilirsiniz
  Uygulama bu kontrol esnasında 7,6,5,4 harfli yaklaşık 40.000 olasılığı deniyor. Bu olasılıkların içerisinde ülke isimleri,il ve ilçe isimleri, çok kullanılan ad soyadlar ve ilgi görebilecek kelimeler var. Türkiye, Atatürk , Antalya , Ankara gibi ihtimaller düşünüldüğünde bazı kullanıcılara şansın güleceği ve numaralarını yüksek ücretlere satabilecekleri aşikar. Örneğin bir kişinin numarasının içerisinde 2682592 geçiyorsa bu ANTALYA kelimesine karşılık geliyor. Dolayısıyla numara 05** ANTALYA şeklinde de aranılabiliyor. Bu kişi numarasını bir turizm firmasına veya otele yüksek fiyatlara satma şansı yakalıyor.

  15-08/24/sanslinumaralar.png

  Uygulama eğer bu olasılıklara uygun numaralar listenizde yer alıyorsa bunları listeleyerek o kişi ile paylaşma şansı da tanıyor.

  Yaklaşık 2,5 megabayt boyutunda olan ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen uygulama özel bir kelime dizilimine sahip olan cep telefonu sahiplerinin numaralarını başkalarına satabilmeleri için bir araç görevi görüyor.

  "Cebinizde servet taşıyor olabilirsiniz" Sloganı ile çıkış yapan uygulamanın ilerleyen versiyonlarında ismine veya memleketine göre numara satın almak isteyen kullanıcıların taleplerini de sisteme ekleyerek satıcı ile alıcıyı buluşturması planlanıyor.

  Uygulama: play.google.com/store/apps/details?id=com.mobillium.sanslinumaralar
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Ağustos 2015
 2. Oğuzhan Mallı

  Oğuzhan Mallı Yetkili Kişi Genel Yönetici

  Kayıt:
  6 Şubat 2015
  Mesajlar:
  525
  Beğeniler:
  413
  Meslek:
  Nükleer ve Atom Mühendisi
  En İyi Cevap:
  11
  Değerlendiriler:
  +518 / 5 / -1
  Üniversite:
  MEPhI, KTÜ
  05** ANTALYA şeklinde nasıl aranıyor? Şahsen ben indirme taraftarında değilim. Uygulamayı yükleyebilmem için rehberimdeki herkesten izin almam gerekiyor. Anladığım kadarıyla rehberimdekilerin isimleri ve numaralarıyla birlikte veri tabanına kayıt ediliyor.
   
  • Beğen Beğen x 1
 3. bgryn

  bgryn MB Üyesi

  Kayıt:
  26 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  1
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +2 / 0 / -0
  Üniversite:
  ktü
  O şekilde arama henüz uygulamaya eklenmedi hocam. İlerleyen versiyonlarında olabilir. Güzel de olur aslında :)

  Uygulama tüm rehberi değil sadece yakalanan şanslı numara dizilimlerini kaydediyor. Bu şanslı numaranın aktif olduğunu görmek anlamında. Ama makul bir eleştiri tabi ki bunu da not alıyoruz geliştirme açısından.
   
  • Bilgilendirici Bilgilendirici x 1
 4. Hasan Basri Karakaya

  Hasan Basri Karakaya Yetkili Kişi Moderatör

  Kayıt:
  7 Şubat 2015
  Mesajlar:
  53
  Beğeniler:
  75
  Meslek:
  Elektrik-Elektronik Mühendisi
  En İyi Cevap:
  2
  Değerlendiriler:
  +80 / 0 / -0
  Üniversite:
  K.S.Ü.
  Ben indirip kullandım. Ancak rehberimdeki numaralardan banane ki? Sadece kendi numaramı sorgulayabilseydim keşke. Bunun için kendimi rehbere kayıt etmek zorunda kaldım ne yazık ki.