Tercih ve geçiş hakkinda

Konu, 'Genel Konular ve Sorular' kısmında Kodalm tarafından paylaşıldı.

1. Kodalm

Kodalm MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +1 / 0 / -0
    Üniversite:
    Karadeniz Teknik Üniversitesi
    Arkadaşlar bu konu hakkında bilgi alabileceğim tanıdığım olmadığından yardım ederseniz sevinirim.
    1)Öncelikle KTÜ TF de mtok öğrencisiyim ve sene sonunda merkezi yatay geçişle baska bir yere gitmek istiyorum. Puanım gideceğim yerin planından düşük ama oranın aldığı puanda KTÜ den düşük biraz risk durumu söz konusu sizce burda tercih etsem gelme olasılığı varmı?
    2) üstteki sebepten dolayı biraz çekiniyorum ve sınava tekrar görmek istiyorum. Ama bu sene mtok tercihinde bulunabilir miyim ya da sınav puanım düşük geldi merkezi yatay geçiş hakkımı kulanabilirmiyim ?

Yardım ederseniz sevinirim kafan karışık

Bir kaç yazım hatası olmuş kusura bakmayın anlaşılır herhalde

Son düzenleme: 11 Aralık 2016
  2. mertcan.19

mertcan.19 MB Üyesi

Meslek:
    ÖĞRENCİ
    En İyi Cevap:
    1
    Değerlendiriler:
    +7 / 0 / -2
    Üniversite:
    KARAMANOĞLU MEHMET BEY ÜNİ
    mtok ile yerleştiysen sadece mtok olan üniversitelere geçiş yapabilirsin kardeşim. merkezi ortalamayla geçiş yapıcaksan geçiceğin üniversitenin puanı , yerleştiğin senenin puanına eşit yada düşük olmak zorunda. belgelerini geçiş yapmayı düşündüğün üniverstiye bir dilekçeyle yollarsan senin yeterli olup olmadığını ve puanlarına bakıp sana onay yada red vericeklerdir.

3. Deduska

Deduska MB Üyesi

Meslek:
    Developer
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +153 / 1 / -0
    Belki yardımcı olabilir bakmanızda fayda var.

Geçişler ile ilgili referans ösym;

Link : yok.gov.tr/documents/7701936/7719456/yataygeci%C5%9Fpdf.pdf/31380d58-5289-4c11-b757-5be897cce400

Başarılar.

• Beğen Beğen x 1