Tercih ve geçiş hakkinda

Kodalm

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Arkadaşlar bu konu hakkında bilgi alabileceğim tanıdığım olmadığından yardım ederseniz sevinirim.
1)Öncelikle KTÜ TF de mtok öğrencisiyim ve sene sonunda merkezi yatay geçişle baska bir yere gitmek istiyorum. Puanım gideceğim yerin planından düşük ama oranın aldığı puanda KTÜ den düşük biraz risk durumu söz konusu sizce burda tercih etsem gelme olasılığı varmı?
2) üstteki sebepten dolayı biraz çekiniyorum ve sınava tekrar görmek istiyorum. Ama bu sene mtok tercihinde bulunabilir miyim ya da sınav puanım düşük geldi merkezi yatay geçiş hakkımı kulanabilirmiyim ?

Yardım ederseniz sevinirim kafan karışık

Bir kaç yazım hatası olmuş kusura bakmayın anlaşılır herhalde

Son düzenleme:

mertcan.19

MB Üyesi
Tepkiler
8
Meslek
ÖĞRENCİ
Üniv
KARAMANOĞLU MEHMET BEY ÜNİ
mtok ile yerleştiysen sadece mtok olan üniversitelere geçiş yapabilirsin kardeşim. merkezi ortalamayla geçiş yapıcaksan geçiceğin üniversitenin puanı , yerleştiğin senenin puanına eşit yada düşük olmak zorunda. belgelerini geçiş yapmayı düşündüğün üniverstiye bir dilekçeyle yollarsan senin yeterli olup olmadığını ve puanlarına bakıp sana onay yada red vericeklerdir.

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Belki yardımcı olabilir bakmanızda fayda var.

Geçişler ile ilgili referans ösym;

Link : yok.gov.tr/documents/7701936/7719456/yataygeci%C5%9Fpdf.pdf/31380d58-5289-4c11-b757-5be897cce400

Başarılar.

Yukarı Alt