THY pilotundan 'UFO' uyarısı

Taner Hayret

MB Üyesi
Tepkiler
48
Türk Hava Yolları'nın dün gece Bodrum'dan gelen bir uçağının pilotları İstanbul Silivri semalarında üstlerinden yeşil ışık saçarak bilinmeyen bir cisim geçtiğini bildirdi.Olaya ilişkin pilot kule görevlisine durumu rapor etti.Pilotun konuşması ses kayıtlarına yansıdı.

THY'nin Bodrum-İstanbul seferini yapan TK-2525 sefer sayılı uçağının pilotları Gökhan K ve Sadık K. İstanbul Atatürk Havalimanı'na yaklaştıkları sırada 17 bin feet (yaklaşık 5 bin metre) yükseklikte UFO olarak adlandırılan bilinmeyen bir cismin saat 23.30 sıralarında yaklaşık 2 bin metre kadar üstlerinden yeşil ışık saçarak geçtiğini ve hızla kaybolduğunu Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezine bildirdiler.

TC-JHD kuyruk tescilli Boeing 737 tipi uçağın pilotları tanımlayamadıkları bir cismin üstlerinden geçtiğini belirterek kontrol merkezine,ö Üstümüzden yeşil bir ışık geçtiö diyerek rapor verdiler.

istanbul-a-ucan-pilotlar-hayatlarinin-sokunu_x_8456400_82.jpg

İŞTE O KONUŞMA
Pilotlar ile kontrolör arasında şu konuşma geçti:
"Üzerimizden 2 bin veya 3 bin feetten (600-900 metre) tanımlanamayan bir cisim yeşil ışık saçarak önümüzden kat etti. Birden bire kayboldu. Muhtemel UFO diye tahmin ediyoruz. Her iki pilotta birden gördü şu anda göremiyoruz"

THY pilotlarının yaşadıkları bu olayla ilgili olarak DHMİ yetkilileri radarlarda herhangi bir görüntü olmadığını söylediler. THY uçağı yaptığı bu bilgilendirmenin arından 30 dakika sonra saat 00.37'de Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

MuallimMuallim

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Hedef Boğaziçi Bilgisayar
Merhabalar. Ben o zamanlarda deli gibi haber takip ederdim internetten. O haberi iyi biliyorum hemen kapatıldı 2-1 gün sonra bahsetmediler hiç. Bir de işin acayip tarafı şuydu. O günlerde izmirde ve bazı şehirlerde 1 gün arayla depremler olmustu 1 hafta içinde

armagann

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Eskişehir Üniversitesi
İlginç gerçekten bilmiyordum bunu. Birde THY pilotu anons yapan arkadaş. Çok ilginç ya gerçek olma ihtimali var mı acaba :D

bilginim

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
abant izzet baysal üniversites
Çok ilginç. Başka bir şey olmayasın. Görüntüleri yok mu ki bu olayın :D

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Neden trol olsun ya eğer uzaylılar varsa sadece Amerikalılara mı var :)

laendir21

MB Üyesi
Tepkiler
1
Evrendeki bazı soruların cevapsız kalması taraftarıyım sonra basmasınlar dünyayı :D

firzen

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Bİlgisayar mühendisi
Üniv
namık kemal üniversitesi
Çok ilginç bende bilmiyordum valla paylaşmanız iyi olmuş.

Denizcn

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Çevre Mühendisi
Üniv
İstanbul Üniversitesi
Çok ilginçmiş ya.

Yukarı Alt