Uçak Mühendisliği hakkında yorumlar

earnob

MB Üyesi
Tepkiler
0
Hep aklimda ucak muhendisi olmak vardi.Ucaklara cok merakli ve asik biriyim.Simdi itu ucak muh. oluyor.Ama cevremdekiler ucak icin patates bolum diyorlar.Puani yuksek ama turkiyedeki is imkani olmadigi icinmis.Onun yerine itu makine veya ytu mekatronik okumami oneriyorlar.Sizin bu konu hakkindaki gorusleriniz nedir?

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Hep aklimda ucak muhendisi olmak vardi.Ucaklara cok merakli ve asik biriyim.Simdi itu ucak muh. oluyor.Ama cevremdekiler ucak icin patates bolum diyorlar.Puani yuksek ama turkiyedeki is imkani olmadigi icinmis.Onun yerine itu makine veya ytu mekatronik okumami oneriyorlar.Sizin bu konu hakkindaki gorusleriniz nedir?

Uçak mühendisliği hakkında pek bilgim yok ama bu yazılar size yardımcı olabilir:

Uçak Mühendisliği

Eyup.klarslan

MB Üyesi
Tepkiler
3
Ben itunun ilk 10binden öğrenci aldığı bir bölümün iş bulma olasılığının düşük olduğuna inanmıyorum... Ayrıyaten uçak mühendisliği sadece uçak yapımında değil bakım ve onarımı da içine alan bir bölüm. Gerek hava yolu şirketleri olsun ( Türk hava yolları, pegasus...) Gerekse thei thai ve aselsan roketsan gibi yerlerde de iş sahibi olabiliyorlar...Yeni düzenlemelere göre ise uçak mühendisleri yönetici kısmına geçiş yapabiliyorlar.Yani kendi işlerini kurabiliyorlar bu da uçak mühendisleri için büyük bir avantaj.Bu kadar iş olanağı içinde de işsiz kalmayız herhalde.
Not: Bende uçak mühendisi olmak istiyorum..

muhamet

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
,
Merhaba
ben şey sormak istiyorum Bir uçak mühendisinin mesleği yorgun bir kas eforu gerektirir mi? eğer bir kişi uçak mühendis olmak istiyor ama el sınırlanda biraz sıkıntısı var )ağır ve uzun süreli bir iş yaparken titriyor(
bu sıkıntı onu uçak muhendis olmaktan önler mi ??
yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür edirim

hilal201

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
öğrenci
Üniv
KSÜ
Bu yıl uçak mühendisliğini kazanmak için sınava girdim umarım yüksek not alıp kazanacağım.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt