Üniversite Kulübü yada Topluluğu Nasıl Kurulur

Konu, 'Mühendis Beyinler Öğrenci Kulüpleri' kısmında Kemal Okur tarafından paylaşıldı.

1. Kemal Okur

Kemal Okur Yetkili Kişi Yönetici

Meslek:
    Mekatronik Mühendisi
    En İyi Cevap:
    10
    Değerlendiriler:
    +247 / 3 / -2
    Üniversite:
    Fırat Üniversitesi
    Üniversitenizde kuracağınız yada kurmak istediğiniz bir öğrenci kulübü için yapmanız gereken işlemleri adım adım anlatmaya çalışacağım.

1. Üniversitenizin Yayınlamış olduğunu kulüp kurma yönergesini okuyun.

okuyun.gif
    2. Öncelikle kuracağınız kulüp için danışman bulmalı ve kulübünüzün danışman hocası olması için ikna etmelisiniz.

danışman.gif
    Kabul ettiği taktirde ekte vermiş olduğum örnek dilekçeyi danışmanınıza imzalatabilirsiniz.

3. Yönetmelikte yazan kişi sayısını ve yönetim ekibizi toplayın.

giphy-downsized-large.gif
    Yönetim ekinizin bilgilerinin yer alması gereken formu ekte bulabilirsiniz.

5. Amaç ve İsim benzerliği içeren kulüp kurulamaz

giphy.gif
    Faaliyetlerine devam eden kulüp veya topluluklarla benzer ad, amaç ve faaliyet alanı olan yeni bir kulüp veya topluluk kurmak için başvuru yapılamaz.

6. Hazırladığınız evrakları ve tüzüğünüzü Üniversitenizin ilgili bölümlerine teslim edebilirsiniz.

giphy (1).gif

Kulüp kurulmasıyla ilgilenen birim Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'dır. Evraklarınızı teslim ederek onaylatabilirsiniz.

Başvurular akademik birim yönetimi ve Öğrenci Faaliyetleri Komisyon Başkanlığı tarafından incelenip değerlendirildikten sonra Öğrenci Faaliyetleri Komisyon Başkanlığı tarafından kurulması uygun görülen kulüp/topluluklar, Rektörlüğün onayına sunulur.

7. Tebrikler kulübünüzü kurdunuz.

Ekli Dosyalar:

• Beğen Beğen x 2