Vizeler geliyor ve

Candemir

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Kastamonu universtesi
Ben kendimi hazır hissetmiyorum cok zor soracaklarindan korkuyorum üstelik tmden bu bolume gelmiş biri olarak fizik ve kimya bilgim zayıf . Daha once 1. Sınıf vizelerine girip basarili olmuş olanlar tavsiye verebilir mi

Tepkiler
23
Üniv
İTÜ
öncelikle bu ilk sınavının tanışma partisi, ilk buluşma gibi düşünmelisin. İyide geçebilir kötüde, her ikisi de normaldir. Şimdiden zor sormalarından korkma çünkü mühendislik kolay değil ;)
İlk sınav için hocalar genelde öğrencileri tartmak için aşırı zor sorular sormazlar, genelde üzerinde durdukları derste özellikle beilirttikleri konulardan çıkar. Düzenli not tutanlar genelde işaretler derste vurgulananları, %60 i oradan çıkar. Gerisi hocanın tarzına bağlı. Çok teori,ispatlarla uğraşan hoca tipi ise ispat sorar gibi gibi..
Kısaca vizelerde vurgulananlar çıkar ve korkulaack bir şey yok çünkü çalışırsan yani tüm konuları en az 2 tur atarsan çok rahat bitirirsin olayı.

(birde hocanın ismini soyismini yazarak internette araştır, sorduğu soru tiplemeleri muhtemelen internette vardır=))

Yukarı Alt