Voltaj regülatörü bacak kesme

Aybk

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Boğaziçi Üniversitesi
Arkadaşlar elimde şöyle bir voltaj regülatörü var, ancak bacaklarının boyu yerine takıcağım parçadan daha uzun. Acaba bacaklarını kesebilir miyim? Her hangi bir şeyle kessem olur mu eğer kesmemde sıkıntı yoksa?

Screenshot_6.jpg

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Sıkıntı olmaz kes gitsin. Fakat su sabitleme yeri yani o kafasındaki delik yer, eskisinde izolasyonlu ise, bunun da izolasyonlu olması gerekir.

Konu sahibi
Konu sahibi
A

Aybk

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Boğaziçi Üniversitesi
Sıkıntı olmaz kes gitsin. Fakat su sabitleme yeri yani o kafasındaki delik yer, eskisinde izolasyonlu ise, bunun da izolasyonlu olması gerekir.
İzolasyonlu olması ne demek? Nasıl anlarım ikisininde aynı olduğunu?

markup

MB Üyesi
Tepkiler
44
Meslek
Endüstri mühendisi
Üniv
Gazi Üniversitesi

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
İzolasyonlu olması ne demek? Nasıl anlarım ikisininde aynı olduğunu?
Bitanesinin kafasi siyah polimer olur digeri de senin gibi metalddir. eskisi metalse sen de metal kullanmanda sorun yok. Yanliz metal kullanirken de bazisina izolasyin malzemesi kullaniyorlar, plastik mika gibi bir malzeme.

Konu sahibi
Konu sahibi
A

Aybk

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Boğaziçi Üniversitesi
Anladım çok teşekkürler. Ya, bu voltaj regülatörü fotoğraftaki tam olarak nasıl takılır tarif etme şansınız var mıdır? internette kesinlikle bilgi bulamadım elektrikçiler filan da bilmiyor, fotoğraftaki gibi delikler vardı direk onlardan geçirdim ve işe yaramadı tabiki. Bacağı kesmeye gerek kalmadı çünkü deliklerden geçirmeli bacaklar. Fotoğraftakiler yeni voltaj regülatörleri.
Image from iOS (1).jpg

markup

MB Üyesi
Tepkiler
44
Meslek
Endüstri mühendisi
Üniv
Gazi Üniversitesi
Kuvvet muhtemel olayı halletmişsindir ama ben genede yazayım...Belki başkasının işine yarar....
Notr ortak uçtur -- Giriş Notr ile Çıkş Notr birleştirip klemense ortak girersin...
İnput Notr=Giriş Output Notr= Çıkış

Konu sahibi
Konu sahibi
A

Aybk

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Boğaziçi Üniversitesi
Kuvvet muhtemel olayı halletmişsindir ama ben genede yazayım...Belki başkasının işine yarar....
Notr ortak uçtur -- Giriş Notr ile Çıkş Notr birleştirip klemense ortak girersin...
İnput Notr=Giriş Output Notr= Çıkış
Çok teşekkür ederim. Halletmedim daha maalesef. Kendim mühendis değilim, bundan dolayı biraz daha böyle bilmeyen birine anlatır gibi anlatma şansınız var mıdır? sağ bacağı al şuradaki deliğe koy sonra onu oraya bağla gibi? Teşekkürler :))

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Yahu zaten regulatorun uzerinde kodu yazar, kodun aynısını alip oraya taktiysan, lehimleyip gececeksin. Bari kodunu cekseydin de ne oldugunu gorseydik. Tam olarak neyi öğrenmek istiyorsun?

Yukarı Alt