Volvo Elektikli Otomobil Üretmeye Hazırlanıyor

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Kayıt
7 Şubat 2015
Mesajlar
353
Tepkiler
210
Yaş
29
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Teslo CEO’su Elon Musk’ın “artık benzinle yapılabileceklerin sınırına geldik” açıklaması her geçen gün doğruluğunu kanıtlıyor. Benzinle çalışan performans canavarı otomobilleriyle tanıdığımız büyük üreticiler bile bir bir elektrik motoruna geçiş yapmaya başladı. Bu çevre dostu teknolojiyi benimsemeye hazırlanan son isimse Volvo oldu.

volvo-elektrikli-araba-m.jpg


Volvo için henüz geliştirme aşamasında olan bu fikrin hayata geçmesi için önümüzde birkaç yıl daha var. Şirket, ilk elektrikli otomobilini 2019 yılında piyasaya sürmek istediğini belirtiyor. Dolayısıyla elektrikli Volvo’yu 2018 yılında konsept olarak görmeye başlayabiliriz.

Otomobil hakkında henüz doğal olarak pek bilgi yok. Ancak bunun kuvvetle muhtemel bir SUV modeli olacağı belirtiliyor. Öte yandan Volvo önümüzdeki yıllarda her modeli için birer plug-in hibrit versiyon da çıkarmayı planlıyor. Şirketin başkanı ve CEO’su Håkan Samuelsson, önümüzdeki iki yıl içinde hibrit, plug-in hibrit ve elektrikli modellerin, Volvo otomobillerin yüzde 20’sini kapsayacağını belirtiyor.

Kaynak
log.com.tr/volvo-elektikli-otomobil-uretmeye-hazirlaniyor/
 
Yukarı Alt