Wi-fi sinyal genişletici

bako96

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
İzmir Ekonomi Üniversitesi
Merhaba arkadaşlar Elektrik Elektronik mühendisliği okuyorum. Elektromanyetizma dersi için wi-fi sinyal genişletici(Wi-fi extender) yapmak istiyoruz. Sinyal eşlemesi için receiver ve yayılması için de sender lazım.

Temel olarak bunları biliyoruz ancak onun dışında spesifik olarak hangi malzemeler lazım tam bilmiyoruz. Bana yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Öncelikle "sender" kelimesi asıl terimin doğru karşılığı değildir. Kullanılması gereken terim "transmitter"dır. Bunun yanı sıra sizin çok kapsamlı araç gereçler ile uğraşmanıza gerek yok. Bir tane eski bir router'ınız olacak, 1 tane firmware (bu ihtiyaç kullanacağın router modeline göre değişiklik gösterebilir) bir tane de ataç yeterli. Gerekli videoları izlediğin zaman kolay bir şekilde "wifi repeater" yapabilirsin.

Konu sahibi
Konu sahibi
bako96

bako96

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
İzmir Ekonomi Üniversitesi
Öncelikle "sender" kelimesi asıl terimin doğru karşılığı değildir. Kullanılması gereken terim "transmitter"dır. Bunun yanı sıra sizin çok kapsamlı araç gereçler ile uğraşmanıza gerek yok. Bir tane eski bir router'ınız olacak, 1 tane firmware (bu ihtiyaç kullanacağın router modeline göre değişiklik gösterebilir) bir tane de ataç yeterli. Gerekli videoları izlediğin zaman kolay bir şekilde "wifi repeater" yapabilirsin.
Çok teşekkürler hocam. Genelde yabancı forumlarda bu proje fikrimi zor ve kompleks bulup beni başka konulara yönlendirmeye çalıştılar. Şu ana kadar proje fikrimle ilgili cevap yazan sadece sen varsın. Ben yine wifi cihazı için dipole yada yagi antenna fikirleri üzerinde de duruyorum ancak şuan sadece bilgi toplamaya çalışıyorum.

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Uygulama alanın çok geniş olmayacaksa half-wave dipole bir yaklaşım olarak görülebilir. Fakat bana sorsan ona dahi gerek yok. Hazır routerlar üzerinden işlem yapmayı dene.

kocakus

MB Üyesi
Tepkiler
6
Üniv
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
dd-wrt kurulabilir cihazları bir deneyebilirsin.

Yukarı Alt