Yazılım Müh. yazmayı istiyorum düşünce ve tavsiyeleriniz lütfen

yazilimadayi

MB Üyesi
Tepkiler
0
Başlıkta da belirttiğim gibi yazılım müh. tercih etmek istiyorum halı hazırda okuyan veya mezun olmus birileri varsa düsüncelerinizi alabilir miyim

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Okumuyorum da mezun da değilim ancak şahsi fikrimi söylemem gerekirse çok güzel bir bölüm olduğunu düşünüyorum gerçekten bu işlere kafası yatkın insanların çok güzel paralar ile çalıştıklarını biliyorum ama işte önemli olan bu mesleği icra edecek mantığa sahip olmak gerekir mrnek vermek gerekirse bazı insanlar sayısalcıdır bazı insanlar sözelcidir ama yazılım çok daha farklı bir dal. Uzun lafın kısası Tavsiye ederim :)

rejenerasyon

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Fırat Üniversitesi
Merhaba dostum eğer aklında mühendislik var ise kesinlikle yazılım mühendiasliğini es geçmemelisin. Ben okuyorum gayet memnunum iyice araştırıp kararımı vermen gerekiyor sürekli kendini yeniliyen bir bölüm bugun bildiklerini 5 yıl sonra kullanmayabilirsin mesela bugun c dili uzamnı olsam dahi 5 sene sonra c dili kullanılmazsa uzmanlığım olması hiç bir işe yaramaz.
İyi günler...

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Hem okuyup hemde çalışıyorum. Şu anda web,mobil,masaüstü ve hobi olarak da unity de oyun yazıyorum.

Yazılım Mühendisliğine gelirsek. Şimdi, aslında yazılım mühendisi kod tarafında değil yazılım projelerinin yönetimi ve diğer fonksiyonlarıyla ilgilenir. Yani asıl işi o ama tabi kendi isteğiyle kodda yazabilir. Ülkemizde seçim izni yok büyük şirketler hariç genelde programcı olursun.

Şimdi kötülemiş gibi bir yazı yazmış olsam da toparlıyorum. Bütün olay senin ile alakalı. Kendini ne kadar geliştirdiğine bağlı emin ol ki yukarıda yazdıklarıma rağmen kalifiyeli eleman aradıkları da bu gerçekler arasında. Neyse fazla uzatmak istemiyorum.

Yazılım mühendisliği güzel bölüm para konusunda emin ol iyi kazanıyorlar :).

İngilizceni geliştirmen lazım onu söylim es geçme. Erasmus mutlaka yap. Yurt dışında çok ihtiyaç var.

Kısacası bilgisayar yerine yazılım okuyor olsaydım, içim yine rahat olurdu. :)

mstfkrkt7

MB Üyesi
Tepkiler
0
Benimde ilgimi çeken bölümlerden biriydi fakat insanların kötü yorumları her yerde hangi bölümü istersem istiyeyim hep kötü yorum aklım çok karıştı

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Benimde ilgimi çeken bölümlerden biriydi fakat insanların kötü yorumları her yerde hangi bölümü istersem istiyeyim hep kötü yorum aklım çok karıştı
Hangi bölümü istiyorsan onu oku, ileride sıkıntı yaşamazsın. Bildiklerinin kalitesi seviyesinde bir ortamda çalışırsın, dolayısı ile hangi bölüm okursan oku hedefler küçük olmadığı sürece her bölüm güzeldir.
Başarılar...

Hasan Basri Karakaya

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
92
Meslek
Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi
Üniv
K.S.Ü.
Türkiye'nin gerçekleri ile yüzleşmekte fayda var. Faydalı olacağın, sevdiğin bölümü oku. Gerisinin önemi yok. Başarılar dilerim.

ecemdemir

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
imalat mühendisliği
Üniv
düzce üniversitesi
İleri de Yazılım üzerine çalışmayı düşünüyorsan eğer matematik mühendisliğine de bakabilirsin. Belki oda dikkatini çekebilir. Başarılar :)

Yukarı Alt