Yenilikçi Projeler için Takım Arkadaşı (R&D)

Enes Soyaker

MB Üyesi
Tepkiler
2
Merhaba.

Bir Elektrik-Elektronik mühendisi olarak yenilikçi makine tasarımları ve mekanik sistemler geliştirmeyi hedefliyorum. Alışılmadık içten yanmalı motor dizaynlarından, ultra hafif tırmanma sistemlerine, hatta menteşe dizaynına kadar bir çok farklı konuda çözümler üretmeye çalışıyorum. Taslak aşamasında uygulanabilirliğe oldukça dikkat etsem de işin mekanik kısmına elbette bir makine mühendisi kadar hakim değilim. Bu yüzden fikirleri birlikte tartışabileceğimiz ve gerekli düzeltmeleri yapabileceğimiz bir takım arkadaşı arıyorum. Kendimi mekanik dalında geliştirmeye de hevesliyim, teori dahil.

Takım arkadaşımda aradığım en önemli teknik özellik, solidworks gibi simulasyon imkanı sunan programlar hakkında tecrübeli olması, en azından ögrenmeye hevesli olması. Çünkü, fikirleri denemenin en maliyetsiz yolu bu görünüyor.

Karakter olarak ise dürüstlük, açık fikirlilik, biraz marjinallik.

Tutacağına ikna olduğumuz bir ürün içinse yatırımcı bulmamız gerekecek. Sermayem olmadığı için maaş veremeyeceğim. Bunun yerine takım arkadaşıma süreci beraber yürütmeyi, ürün üzerinden kazandıklarımızı da %50 oranında paylaşmayı teklif ediyorum. Kendi işini en masrafsız yoldan kovalamak isteyen Ar-ge ruhu kabarık sıradışı arkadaşlara (öğrenci veya mezun) duyurulur.

Şerif Enes Soyaker

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Mezun bir makine mühendisiyim. Şuan çalışıyorum ama akşamlarım ve haftasonlarım boş. Bu konu hakkında konuşmak isterim. Belki beraber bir şeyler yapabiliriz.

murataydogan12

MB Üyesi
Tepkiler
14
Emir kalyoncu
Mezun bir makine mühendisiyim. Şuan çalışıyorum ama akşamlarım ve haftasonlarım boş. Bu konu hakkında konuşmak isterim. Belki beraber bir şeyler yapabiliriz.
Dostum ben hep 2 bölüm arasında gitgel yapmısımdr sizce Makine Mühendisliği mi Elektrk Elktronik müh.mü iş imknı vb bakmndan ?

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Ya ne okursan oku olay tamamen okuldan nasıl çıktığınla alakalı, sen okuldan donanımlı bir şekilde çıkarsan iş bir şekilde bulunuyor. Bunun yanında ne kadar donanımlı çıkarsan çık, çok tecrübesiz olacaksın bu nedenle okurken de bir yerlerde çalışmak faydalı olabilir. Bölüm kıyasına gelince ben iyi ki makine okudum diyorum. Makinenin avantajı bir derya, her sektörde çalışabilirsin. Tasarımcı da olabilirsin, tesisat işleriyle ilgilenen bir mühendiste veya ısıcı olabilirsin. Kontrol otomasyona da el atabilirsin yani her konuda çalışma imkanı sunar sana makine diploması.

Atakan Akbulut

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
43
Meslek
R&D Embedded Systems Software Engineer
belki bişeyler çıkacak gibi hissediyorum benim de elimden ne gelmez ki :) mailim imzamda

mustafagunaydinn

MB Üyesi
Tepkiler
5
Üniv
Marmara Üniversitesi
Enes arkadaşım bende yardımcı olabilririm bi çok projede maliyet kısmında takıldım maliyet sorun değilse güzel işler yaparız

Konu sahibi
Konu sahibi
Enes Soyaker

Enes Soyaker

MB Üyesi
Tepkiler
2
Maliyet tabii ki sorun :D Ama sanal ortamda çalışan bir şeyler elde ettikten sonra yatırımcı bulmak kolaylaşacaktır diye umuyorum.

Mail uzerinden de konusabiliriz. Mail adresim soyakerweb@gmail.com

Yukarı Alt