Yüksek Lisans ?

CivEng

MB Üyesi
Tepkiler
3
Meslek
İnşaat Mühendisliği Mezunu
Üniv
Ege Üniversitesi
Arkadaşlar iyi günler. Ben 2013'e doğru mezun oldum ve o zaman iş bulamadığım için grafik gibi başka işlerle uğraştım. Şu an kendi işim olan, inşaat müh.liğini yapmak istiyorum. Şu an piyasanın durumu da belli...İngilizcem iyi; Autocad, SAP2000, Revit gibi programları kullanıyorum. Sizce yüksek lisans yapmam iş bulmam da katkısı olur mu ? Önerileriniz nedir ? Ya da hangi ana dalda yüksek lisans yapsam daha etkili olur ?

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Yüksek yerine imo nun kurslarina gitmeni tavsiye ederim. Yuksegi ilerde reel piyasada bir calisma yaparak yapsan hem vatana millete hem de kendine faydan olur

Konu sahibi
Konu sahibi
C

CivEng

MB Üyesi
Tepkiler
3
Meslek
İnşaat Mühendisliği Mezunu
Üniv
Ege Üniversitesi
Şu an online kursları takip ediyorum. Zaten problem iş olmaması. Ya yüksek yapıp yurt dışına gitmeye çalışıcam ya da araştırma görevliliği tercihini kullanıcam...o bile torpille dönüyor ya...neyse. Bir çıkar yol bulmaya çalışıyorum.

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Arkadaşlar iyi günler. Ben 2013'e doğru mezun oldum ve o zaman iş bulamadığım için grafik gibi başka işlerle uğraştım. Şu an kendi işim olan, inşaat müh.liğini yapmak istiyorum. Şu an piyasanın durumu da belli...İngilizcem iyi; Autocad, SAP2000, Revit gibi programları kullanıyorum. Sizce yüksek lisans yapmam iş bulmam da katkısı olur mu ? Önerileriniz nedir ? Ya da hangi ana dalda yüksek lisans yapsam daha etkili olur ?
Türkiye de yüksek lisans yapman iş bulmak için bir artı sağlamaz. Türkiye de tecrübe eğitim seviyesinin önündedir. İmkanın varsa yurt dışında master yap. Yurt dışında master yaparken oradaki şirketler de zorunlu veya gönüllü olarak staja git. Halihazırda yurt dışında olduğun için bulunduğun ülke de veya çevre ülkelerinde iş aramaları yap. (LinkedIn vs kullanarak.)
Yurt dışında master için önerebileceğim ülke ise İtalya. Hem burs imkanı var hem de okul ücreti yok. Faydasını görürsün.

Ozzy3n

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
Metalurji mühendisi
Üniv
ODTÜ
Bence yüksek lisans yap Türkiye de ve akademik kariyer yap şuan akademisyenler çok iyi durumda maaşları iyi ve imkanları çok ales yds ve iyi ortalaman varsa akademisyen ol hiç tereddüt etmeden.

Yukarı Alt