Yurtdışında Mühendislik

ibrahimerol

MB Üyesi
Tepkiler
0
Universitemi okuduktan sonra yurtdişina çikmayi hayatimin kalanini orda yaşamayi dusunuyorum. Yurtdisindaki populer olan muhendislimler hakkinda bilgi sahibi degilim. Bu konuda bilgisi olan varsa benimle paylaşirsa çok mutlu olurum.

Batuhan Erbil

MB Üyesi
Tepkiler
3
Üniv
karabük üniversitesi
en başta kesinlikle bilgisayar mühendisliği revaçta ben sevmiyorum ama bilgisayara ilgin varsa ve yurt dışı istiyosan senin için ideal olabilir.

İsilay eker

MB Üyesi
Tepkiler
4
Üniv
Ege Üniversitesi
Ben Gıda Mühendisliği okuyorum ve stajimi Hollanda'da yaptim. Kesinlikle bu fikrinden vazgecme ben de senin gibi dusunuyorum. Makine ve bilgisayar muhendisligi cok gecerli Avrupa'da.

Kepchup

Özel Üye
Tepkiler
31
Üniv
Marmara üniversitesi
@İsilay eker Yurt dışında yaptığınız staj için izlediğiniz yol nedir ya da firma ya da kurum ile nasıl iletişime geçtiniz? Yeşillendirirseniz sevinirim.

İsilay eker

MB Üyesi
Tepkiler
4
Üniv
Ege Üniversitesi
B1 seviyede almancam var. Almanya'da staj kabul eden yerlere basvurdum direk belgeleri gonderdim elden.alan sectirdiler ben sut istiyordum turkiyede de sut alaninda yaptigim icin. Uretimi Hollandadaymis o sekilde gittim. Her seyi sen karsiliyorsun ama telefonla mulakat filan yapiyorlar ozellikle almanca istiyorlar.

İsilay eker

MB Üyesi
Tepkiler
4
Üniv
Ege Üniversitesi
Sigorta , ingilizce transkript, ingilizce almanca cv , ogrenci belgesi eger isterlerse zorunlu staj belgen ama benim bakmadilar

Atakan Akbulut

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
43
Meslek
R&D Embedded Systems Software Engineer
Önemli olan bir yerden başlamak ve istemek devamı mutlaka geliyor.
Geçtigimiz yaz isviçre de stajımı yaptım . İngilizce seviyesinin gerçekten intermediate üstü ve gerekli alandaki kelime gruplarına hakim olmak lazım. Benim staj fikrini karar verdim şubat ayında , haziran ayı için uçak bileti aldım. Ne staj yerim belliydi ne de kalacagım yer. 2-3 ay içerisinde staj yeri buldum. İlk önce sitesinden ardından telefon konusması gerçekleştirdim. Ayrıca o arada host aile olayı ayarladım.
Güzel tecrübelerdi. Transkript okuldan onaylı ögrenci staj belgesi lazım oldu.

mehmetr

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
inşaat mühendisi
genel olarak orta doğu,asya,avrupanın bazı ulkeleri inşaat mühendisliği..avrupada daha cok makine ve bilgisayar mühendisliği revaçta diye duyuyorum..tabi bunlar kesin olan birşey değil..duruma göre değişir..

Yukarı Alt