Mühendis Beyinler Kimdir

Akademik alandaki Türkçe kaynakların yetersizliği, literatürlerin içerik yönünden zayıf olması ve mühendislik uygulamalarının eksikliğinin giderilmesi amacıyla, mühendislik alanında okuyan lisans öğrencileri tarafından gönüllü olarak kurulan Mühendis Beyinler sitesi, ilgi oranının artmasıyla beraber aralarında yüksek lisans, doktora ve araştırma görevlilerinin de yer aldığı ortalama 200 kişilik bir ekip haline gelmiş bulunmaktadır.

Sitemiz daimi olarak 7 Teknik Bilim Editörü ve alanında uzmanlaşmış mühendisler tarafından gönüllülük esası ile yönetilmektedir. Sitemiz, literatüre uygun hazırlanmış özgün makaleler, bilim alanında saygınlığı bulunan sitelerden ve yayınlardan kaynaklı olarak yapılmış çeviriler ile Türkçe’ye teknik anlamda akademik ÖZGÜN makaleler kazandırmayı ve yerli doküman oluşturmayı hedefliyoruz. Site olarak eğitime büyük önem vermekteyiz: edindiğimiz bilgileri de katarak hazırladığımız eğitim videoları, mühendislik destek hizmetleri gibi halkın tüm kesimine hitap edecek çalışmaları gönüllü olarak sürdürmeye devam ediyoruz.

Stem ve Makers etkinliklerinde atölye çalışmaları ve danışmanlık hizmetleri gibi birçok sosyal sorumluluk projelerinde ve organizasyonlarında yer aldık. Ayrıca üniversitelerin yaptığı etkinlikleri, yarışma ve kazanımların duyurulması için kendilerine medya sponsorluğu sağlıyoruz.

Yazar alımları her zaman açık olup bilime meraklı gençleri ve gerekli şartları sağlayan her kesimden kişinin yollayacağı makaleleri, gerekli denetlemeleri geçtikten sonra adınız ve yaptığınız çalışmaları belirterek paylaşımda bulunmaktayız. Bilim kompozisyonu yazma, Türk dilini ve hitabını güçlü kullanma yetilerine sahip olmanızı bekliyoruz.

Kelime hazineniz kadar düşünür, dilinizin zenginliği kadar olgularınızı ifade edebilirsiniz

Yaptığınız çalışmaları halk ile buluşturarak teknik alanda tanınan kişi veya isim yapma şansını yakalayabilirsiniz. Özgün ve kendinize ait olması kaidesi ile yaptığınız projelerinizi veya çalışmalarınızı (Arduino, Raspberry Pi, PIC, teknik olacak herşey) MB youtube kanalına yüklenerek paylaşabilir ve daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz.

Ekipte yer alanlara site tarafından herhangi bir maaş veya ücret verilmemektedir. Bu yüzden gönderilen her makale bireyin adına yapılmakta ve geri çekme hakkı kendisinde saklı bulunmaktadır. Ancak sitemizde belli bir yayın sayısına ulaşmış editör ve yazar arkadaşlarımızı ödüllendirmek amacıyla belirli zaman aralıklarında gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ile akademik kitap veya elektronik eğitim kitleri hediye ediyoruz.

Mühendis Beyinler Ailesi