Arama Sonuçları

1. K

RF ile Seri Haberleşme

868 bandında kullandığınız modül nedir? Kütüphanesi adreslemeyi destekliyor olabilir. 868 bandında kullandığınız modül nedir? Kütüphanesi adreslemeyi destekliyor olabilir.
  2. K

otomotiv mühendisliği seçimi

Otomotiv Mühendisliği - Mühendis Beyinler buraya göre sadece hacettepe'de eğitimi veriliyor. sanırım fazla bir öneri olmadı :) alternatif olarak lisans makina müh. okuyup yüksek lisansta otomotive yönelmek. alternatif olayında sanırım odtü makina fena bir seçim olmayacaktır. odtüye girmesi...
  3. K

Uzaktan kontrol ile DC motor hız kontrolü

Doğru yoldasınız. Tebrik ederim. Motor sürücü için bristolwatch a bakabilirsiniz.
  4. K

Çizgi izleyen araç

hocam elinizde sensörler kaç tane? konumlandırması nasıl? Proportional Integral Derivative denkleminiz olması gerektiği gibi mi? derivative tarafı biraz zayıf kalıyor olabilir. dolayısı ile rate of change (viraj durumu) büyük olsa bile hızlıca hatayı sıfıra çekemediği için virajdan çıkamıyor...
  5. K

Step motor kontrolü

motor bağlantılarını doğru yaptınız mı? sürücüye gönderdiğiniz sinyaller arasında yeterli bekleme yapıyor musunuz? forum.arduino.cc/index.php?topic=277692.0 sayfasında örnek kod var bir dener misiniz?
  6. K

Kendime veremediğim cevaplar...

Merhaba; arduino için Türkçe kaynak arıyorsan youtube dan Lezzetli Robot Tarifleri başlangıç için iyidir. yabancı kaynak zebil zaten. öncelikle şunu diyeceğim elindeki malzemeyi bozmaktan çekinme. biz de öğrenene kadar çok malzeme yaktık. hala daha yakıyoruz. her türlü malzemeyi denemekten...
  7. K

Çizgi izleyen araç

hocam denetleyicin nedir? kodun nasıldır? biraz daha ayrıntı alalım. döngü içindeyken doğal olarak döngüden çıkana kadar içeride ne varsa onu yapacak. neden döngüye sokmak zorundasınız? çizgi yoksa konumunu koru diyebilirsiniz. dönüyorsan dönmeye devam et, düz gidiyorsan düz gitmeye devam et...
  8. K

rasberry pi sesle hareket eden ve engel tanıyan araç

diğer L298 N yi bağlamaman olabilir mi? kodlama yanlış olabilir. bağlantın yanlış olabilir. her şey olabilir... elektronikte çalışması için tek koşul varken çalışmaması için 1000 koşul olur. burdan bilebilmem mümkün değil...
  9. K

1 tane olması ile 2 tane olması arasında fark yok. siz yine benzer şekilde bağlayıp kodu ona göre düzenleyeceksiniz. eğer raspberry pi ile l298n lerin ground hattını ortak yapmazsanız çalışmayacaktır. neden arduino değil de raspberry pi olduğunu sorabilir miyim? ses işlemenin zorluğu mu bunu...
  10. K

instructables.com/id/Raspberry-PI-L298N-Dual-H-Bridge-DC-Motor/ burada ornegi var
  11. K

DC motor seçiminde dikkat edilecek unsurlar

Ben herhangi birini secmezdim. Size kolaylik olmasi icin soyledim. Ben olsam uygun bir disli seti bulur uygun bir reduktor haline getirirdim. Ben de yaz tatilinde paletli bir arac yapmayi dusunuyorum. Motor olarak camasir makinesi motoru, pil olarak araba akusu dusunuyorum. Uzaktan kumandali ve...
  12. K

Isteklerinize cevap verecekse neden olmasin? 4.8 volt zayif kalabilir. Butceyi cok zorlamayacaksa biraz daha kaliteli birsey alinabilir. Hangi ildesiniz bilmiyorum ama benzer urunler 2.el olarak alinip 6volt isildak akusu diye tabir edilen akulerden alinip basit bir lehim ile harici...
  13. K

Zincir Dişli ve Zincir seçminde dikkat edilmesi gereken unsurlar.

Kulakli zincir kolay olacaksa neden vazgectiniz? Mutlaka muadil bid urun vardir.
  14. K

her zincire uygun dişliyi bulabilirsiniz. o noktada problem olacağını sanmıyorum. siz uygun zinciri seçin yeter ki :) bir önceki notta kayma olabilir demişsiniz. kaymayı engellemek çok kolay. eski bir araç tekerleğini uygun şekillerde keserek sorunu çözmek mümkün...
  15. K

benim kafam mı durdu yoksa 180 mm çaplı zincir mi bakıyorsunuz? 180 mm = 18 cm ?
  16. K

redüktör kullanmamak için nasıl bir engelimiz var? motor seçiminde nasıl bir sıkıntımız var? mesela alalım 2 tane şarjlı vidalama aletlerinden. pili redüktörü tetiklemesi herşey hazır olsun. biz sadece gerekli komutları gönderelim. bu bir proje mi? ödev mi? kısıtlarımız neler? bütçe durumu nedir?
  17. K

C programlama Ödevi yardım !!!

Merhaba; anlamadığınız kısım neresi acaba? size 9 basamaklı bir sayı verilecek siz de bunun sonuna bir basamak ekleyeceksiniz. kural belirgin. sizin sayınız 0-2-0-1-3-1-4-5-2 şeklinde verilmiş. siz bu sayıları sırasıyla 10-9-8-7-6-5-4-3-2 ile çarpacaksınız. bulduğunuz sonuç kaç ise 11 e kalanlı...
  18. K

Wi-fi sinyal genişletici

dd-wrt kurulabilir cihazları bir deneyebilirsin.
  19. K

Wooden tank thread vehicle kolay palet yapımı için buraya bakabilirsiniz. ürünler sayfası zaten gerekli her türlü bilgiyi vermiş. zincir kopma yüküne göre değerlendirebilirsiniz. zincir kopma yükünü en az %20 - %25 fazla hesaplamakta fayda var. zamanla eklemek istediğiniz birşeyler olacak ise...
  20. K

Herhangi bir redüktör kullanacak mısınız? Motor kaç rpm dönecek? siz nasıl bir tekerleğe bağlayacaksınız? kaç volt ile çalıştırmayı düşünüyorsunuz? o ufacık görünen motorlardan bazıları 14 voltla şarjlı vidalama çalıştırıyor. ciddi rpm değerleri redüktörlerle düşürülüyor ve torku arttırılıyor...
Yukarı Alt