Arama Sonuçları

1. Mutlu27

Makine Mühendisliği tüm derslerden kaldım! ☹️

Okul 1 2 yıl uzasın hiç önemli değil.Farz et ki uçaktasın.Uçak düşerse herkes ölür, sen maskeyi takmaya çalışana kadar beynine gelecek pıhtı senin hayatını sonlandırır.Link atmak yasak mı bilmiyorum, unutma ki : Sağlımız servetimiz, sağlık yoksa hiçbir şey yok.
  2. Mutlu27

Gaziantep Üniversitesi - Makine Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Korkunun ecele faydası yok. Hazırlık okulun en kolay kısmı
  3. Mutlu27

Hazırlık sınıfı zor değil ilk 2 kuru çalışmadan geçebilirsin 3. 4. kurda az kelime ezberi ile geçebilirsin. Dilekçe işini bilmiyorum okulu bir arayıp öğren istersen.
  4. Mutlu27

Avukat olmak yerine neden mühendis olayım

Sen işe hep maddi yönden bakmışsın.Kendi yeteneklerini düşün, hangi işi yaparsam daha mutlu olurum diye düşün.Çok para çok mutluluk değildir. Sen mühendis olmak istiyorsan, avukat olup her gün küfrede küfrede ofise de gidebilirsin bu durum tam tersi de olabilirsin. Ne olmak istiyorsan onu ol...
  5. Mutlu27

3ds max ya da arduino tercihi

Merhabalar sevgili mühendis beyinler ailem ; yine aradığım cevabı bulamadığım için sizlerden fikir almak istedim.Bir makina mühendisi adayı olarak fikrinizi bekliyorum. Şuan önümde iki tane ücretsiz kurs seçeneği var ikisi de aynı zamanlarda. Arduino 'nun 56 saatlik sertifikalı eğitimi 3ds Max...
  6. Mutlu27

Makine Mühendisliği öğrencisi için laptop tavsiyesi

Monster Abra A5 V12.1 işini görür
  7. Mutlu27

CATİA vs AUTOCAD

Bro önce Autocad sonra Solidworks sonrada CATİA öğrenmek istersen eğer öğren
  8. Mutlu27

İngilizce Anlayamama Problemi

@Mücahit Arslan abi tam da dediğin gibi ben hiç açıp sözlüğe bakmıyorum dimension diyor mesela hoca bakıyorum nasıl kullanıyor nerede kullanıyor diye perpendicular diyor onun dik olduğunu sözlüğe bakmadan anlayabildim kesinlikle sözlükle iş yürümez fark etmeden öğreniyorsun aslında
  9. Mutlu27

İngilizce Anlayamama Problemi

Konu başlığım biraz saçma ama başka yazıcak bi yerim yok ; Ben Gaziantep Üniversitesi Makina Mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim hazırlık yeni bitti.Dersler %100 ingilizce olduğundan hiç bir şey anlamıyorum daha önce bu bölümü ingilizce okumuş biri varsa eğer önerilerini bekliyorum Önce Türkçe...
  10. Mutlu27

Bilgisayar Muh. Okumak için Büyük müyüm

Problem yok abi ben geçen sene hazırlık bitirdim sınıfımda 37 yaşında bi tane Sadri Dayı vardı :) çok sevimli çok sempatik bir adamdı adama Sadri dayı der dururduk :) aramızda 17 18 yaş olmasına rağmen o da bizle iyi geçinirdi. Problem yok abi sen de git oku ağzı olan konuşur :) sen kendini...
  11. Mutlu27

AutoCAD ve SOLIDWORKS PC uyumluluğu

Merhabalar öncelikle bu yıl makine mühendisliği 1. sınıf oldum. Bilgisayarımı değiştiricek durumum yok. Sizden ricam AutoCAD ve SOLIDWORKS'un hangi sürümü bilgisayarımda daha iyi çalışır ? Bilgisayarımın özellikleri ; SAMSUNG RV509 win7 x64 intel pentium P6100 2.00 ghz 3 GB RAM 300 GB HDD intel...
  12. Mutlu27

Bölüm seçimi yardımı

Sen ne okumak istiyorsan onu yaz kimseye bağımlı kalma...
  13. Mutlu27

Makine Mühendisliği mi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mi?

@Muhammetssrn kardeşim her ikisini de seviyorsan mekatroniği tercih et :)
  14. Mutlu27

Bölüm seçimi yardımı

Kardeşim öncelikle sen ne okumak istiyorsun o önemli.Sevmediğin bir mesleği hayatının geri kalanında yapmak istemezsin değil mi? Bir makinacı inşaat alanında çalışabilir ama bir inşaatçı makina alanında çalışamaz.Makinacılar aynı zamanda endüstricilerin yaptıkları işide yaparlar.
  15. Mutlu27

Valla şuan ben oradayım mümkünse uzak dur ortalama bitirme süresi 7 yıl.Ders çalışmayı sevmeyen bir tip isen gelme yazık.İngilizce ile aran yoksa hiç gelme.
  16. Mutlu27

Arduino ve makine mühendisliği

@ALİ YÜMNİ Eğer iletişim kurabilirsek 37 yıllık tecrübenizden yararlanmak isterim abicim.Arduino aslında makinacılar için değil de elektrik-elektronik ve mekatronikciler için daha önemli.Şuan bir makina mühendisi adayı olduğumdan ben de ne yapacağımı bilmiyorum kendimi gördüğüm bulduğum her yol...
  17. Mutlu27

Arduino ve makine mühendisliği

Merhabalar Ben makine mühendisi adayıyım.Arduino'ya merak saldım ve sizce makine mühendisi adayı olarak arduino öğrenmeli miyim ?
  18. Mutlu27

Nanoteknoloji Mühendisliği??

Türkiye'de 2 üniversitede olan bir bölüm Sizce de önü açık bir bölüm değil mi ? Bi 5 yıl sonrasını düşünürsek? Popüler bi meslek değil tavsiyelerinizi alabilir miyim ?
  19. Mutlu27

İnşaat Mühendisliği mi Elektrik Elektronik Mühendisliği mi?

Aslında hepiniz haklısınız :) son karar bende de işte sınavım güzel geçti lakin sonuç kötü geldi :( Hayırlısı olsun diyelim...
Yukarı Alt