Arduino ve makine mühendisliği

Konu, 'Genel Konular ve Sorular' kısmında Mutlu27 tarafından paylaşıldı.

1. Mutlu27

Mutlu27 MB Üyesi

Meslek:
    Makine Mühendisi
    En İyi Cevap:
    2
    Değerlendiriler:
    +6 / 0 / -0
    Üniversite:
    Gaziantep Üniversitesi
    Merhabalar
    Ben makine mühendisi adayıyım.Arduino'ya merak saldım ve sizce makine mühendisi adayı olarak arduino öğrenmeli miyim ?

2. Mücahit Arslan

Mücahit Arslan Yetkili Kişi MB Yazarı

Meslek:
    Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +108 / 2 / -1
    Üniversite:
    Staffordshire University
    Tabi ki öğrenmelisin. Profesyonel kariyerinde bir şekilde herhangi bir devre sistemiyle çalışma potansiyeli olan tüm mühendislerin bir Arduino geçmişinin olması gerekir bana göre. Sana şuan hiç bir getirisi olmasa bile ileride önüne komplike ve pahalı bir cihazın programlaması, gömülü sistem uyarlaması, termodinamik analizi gibi mevzular geldiğinde alanla alakalı el becerisine sahip olmuş olursun.

• Beğen Beğen x 1
  3. GormYa

GormYa MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +2 / 0 / -0
    Bana kalırsa sadece Arduino değil, Raspberry Pi, ESP8266, NodeMCU gibi kartları da kabaca gözden geçirip üzerinde 1-2 deneme yapman faydalı olacaktır. Diğer yandan çoğu kartın IO kullanımı benzer olduğundan kartlar için kullanacağın programlama dili önemli. Bazı kartlar derleyicisine göre birden fazla dil desteği sunarken bazı kartlar sadece bir dil için destek sunuyor. C++, LUA, Java gibi programlama dilleri ile birçok karta yazılım yapabilirsin.

• Beğen Beğen x 1
  4. ALİ YÜMNİ

ALİ YÜMNİ MB Üyesi

En İyi Cevap:
    1
    Değerlendiriler:
    +1 / 1 / -0
    Üniversite:
    Gazi ÜN.
    37 SENELİK MAKİNA MÜHENDİSİYİM . mAKİNACILIĞI NE HALE GETİRDİLER. mAKİNADAN HİÇ ANLAMAYAN , MAKİNA TASARLAYAMAYAN , BAŞKALARININ ÜRETTİĞİNİN KÖLESİ OLMUŞ BİLĞİSAYAR MÜHENDİSLERİNİN MESLEĞİNE DADANMIŞ BİR NESİL TÜRETİYORLAR. BARİ ADINA MAKİNA MÜHENDİSİ DEMESİNLER. MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ UNUTULMAYA BAŞLADI.

• Beğenme Beğenme x 1
  5. Mutlu27

Mutlu27 MB Üyesi

Meslek:
    Makine Mühendisi
    En İyi Cevap:
    2
    Değerlendiriler:
    +6 / 0 / -0
    Üniversite:
    Gaziantep Üniversitesi
    @ALİ YÜMNİ Eğer iletişim kurabilirsek 37 yıllık tecrübenizden yararlanmak isterim abicim.Arduino aslında makinacılar için değil de elektrik-elektronik ve mekatronikciler için daha önemli.Şuan bir makina mühendisi adayı olduğumdan ben de ne yapacağımı bilmiyorum kendimi gördüğüm bulduğum her yol ile geliştirmeye çalışıyorum.Dediğiniz gibi makina mühendisliği unutulmaya başlandı ama makina olmadan bastığınız klavye tuşları dahi üretilemez ki.

• Beğen Beğen x 1
  6. ALİ YÜMNİ

ALİ YÜMNİ MB Üyesi

En İyi Cevap:
    1
    Değerlendiriler:
    +1 / 1 / -0
    Üniversite:
    Gazi ÜN.
    aliyumnu@yahoo.com e-posta adresim . Hertürlü mühendislik konuların da yardımcı olabilirim. 05332310623 cep no . İstanbuldayım yolun düşerse beklerim.

• Beğen Beğen x 1