Arama Sonuçları

1. Pirana

Makina Mühendisliği ve Geleceği

Çukurova ya hoş geldin dostum. Bence etrafındaki insanları fazla dinleme insanın içini karartmakta ellerine kimse su dökemez onların, sen kendini geliştirirsen ve bölümünü severek okursan işsiz kalacağını zannetmiyorum, birde kesinlikle hazırlığı ciddiye al ve ingilizceyi en iyi şekilde...
  2. Pirana

Schmitt trigger devresi yapmış çizmiş biri aranıyor

proteus 8 de çizilmiş örneği olan var mı ?
  3. Pirana

Schmitt Trigger devresi yardım

Merhaba herkese kolay gelsin şu aralar tüm arkadaşlar finallere çalışıyordur diye tahmin ediyorum. Benim okuldan aldığım bir schmitt trigger devresi projesi var ve 1 hafta sürem var şu andan itibaren üzerine hala çalışıyorum ama devre şemasından boarda geçirmekte zorlanıyorum...
  4. Pirana

dynArduino Ödüllü Çekiliş

-19 yaşındayım , Adana da yaşıyorum -arduino kullanıyorum henüz - Elektrik üretimi alanına ilgi duyuyorum. Yazılımla uğrasiyorum
  5. Pirana

quadcopter projem için gyro sensörü lazım

http://www.robotistan.com/ivmeolcer-jiroskop bu linkte gyro olarak kullanabileceğim bir şey var mı ?
  6. Pirana

Bu gunku sunumun çok karisik olsada guzeldi. Emek verdiğin için teşekkürler :)

Bu gunku sunumun çok karisik olsada guzeldi. Emek verdiğin için teşekkürler :)
  7. Pirana

Arkadaşlar Şu soruya yardım

Aynen dostum , bizde o yöntemle 2.5x10 uzeri 9 bulduk Hoca integral kullanarak istiyor. Ama bence asıl yöntem bu integral gerek yok
  8. Pirana

Arkadaşlar Şu soruya yardım

A point charge q=2c exists at the origin. An another charge Q=1c is moved from infinity to the distance 3m and 2m from the charge respectively compute the potential energies gained by the charge Q at these positions. What is the potential energy gained by the charge Q by moving it from 3m to 2m...
  9. Pirana

Calculus kaynak

Hoca not bıraktı kardeş xD
  10. Pirana

Bir mühendisin kendi işini kurması?

mesleğini seversen bunları dert etmeyeceğini biliyorum başka bir şey bilmiyorum
  11. Pirana

Güneş Enerjisi Kullanan Otobüs

ve tabi ki çevreyi kurtarırken akaryakıt bağımlılığından kurtuluyoruz bu sayede milyon dolarlar kar elde ediyoruz :);)
  12. Pirana

C++ Cannot open include file: 'ıostream': No such file or directory Hatası Yardım

dev C de var ama elimde çalıştığım kaynak ( kodlab-muhammed mastar) c++ üzerinden gidiyor
  13. Pirana

C++ Cannot open include file: 'ıostream': No such file or directory Hatası Yardım

anlaşıldı, yeniden kurulum yapıyorum
  14. Pirana

pathler tam olarak nedir ? birde bir şey dikkatimi çekti Cannot open include file: '[ıostream]': No such file or directory ıostream diyor iostream programı yazarken en başta debug yaptığımda hata almıştım kontrol ettiğimde #include <ıostream> yazmış olduğumu farkettim iostream olarak...
  15. Pirana

merhaba evet aynı okuldayız :) bug da süpermiş keşke çalışsada denesem ya :( visiual studio kullaıyorum baktım dosyanın içine iostream var
  16. Pirana

Kullanıcıdan 3 sayı alıp bu sayılardan küçük olan iki tanesini toplayıp üçüncü büyük sayi ile karşılaştıran bir program yazdım program win32 consoleapplication üzerinden defalara baktım internetteki örneklerle karşılaştırdım ama bir türlü hatayı bulamadım kod şöyle: #include "stdafx.h" #include...
  17. Pirana

NASA astronotu: Nükleer savaşın çıkmasını uzaylılar engelledi!

sende çalışıyormuydun onlarla beraber :D
  18. Pirana

Kaynak Önerisi (e-e)

İnternette hunharca gezinirken ; gözüme çok yararlı gözüken şu kaynakları buldum http://jacquesricher.com/NEETS/ bunlar NEETS( Navy Electricity and Electronics Training Series) biraz araştırınca gerçekten çok ayrıntılı görünüyor ve ingilizcesi diğer kaynaklara göre daha anlaşılır geldi bana...
  19. Pirana

Çukurova Üniversitesi e-Dergimiz nasıl olmuş arkadaşlar ?

http://issuu.com/ieeecukurova/docs/y__r__nge_2 Çukurova Üniversitesi İEEE kolu öğrencileri tarafından oluşturulmuştur şimdilik sadece internet üzerinden dergiyi yayınlıyoruz. Tüm yorumlara açıktır ( eleştirin ):)
  20. Pirana

Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Çukurova Üniversitesi kesinlikle iyi ve mühendislik alanında aktif bir üniversitedir, etraftan söylenenlere kulak asmayın. Elektrik elektronik eğitimi tamamen ve kaliteli bir şekilde ingilice verilir. Hocaları eski ODTÜ ve İTÜ nün köklü hocalarıdır ve Yurt dışı olanakları oldukça fazladır...
Yukarı Alt