Arama Sonuçları

1. Kepchup

stl formatından cube formatına convert etme yardım

Dostlar bir 3d Yazıcı topladım ancak toplamış bulunduğum donanım standart Arduino ve reprap sürücüleri ile olmadığından kartın şirketindeki yazılımı kullandım. Yazıcıyı çalıştırdım ve örnek basım aldım. Sorun şu ki kendi tasarladığım 3d objelerde stl, obj, creation formatları olsun hiçbir...
  2. Kepchup

IEEE MARMARA KULUBÜ FAILURE NIGHTS ETKİNLİĞİ

FAILURE NIGHTS MARMARA NEDİR? Failure Nights Marmara,IEEE Marmara Öğrenci Kolu tarafından 20 Nisan 18.00’da düzenlenecek olan ve katılmak isteyen herkese açık olan bir etkinliktir. Hayatta tecrübe ettiğimiz başarısızlıklar bizi başarıya götüren bir altın anahtardır. Thomas Edison 999...
  3. Kepchup

Telefondaki İnterneti Arduino ile Kullanmak

Merhaba arkadaşlar arduino gsm modül kullanmadan sim kartından ya da gsm modülü kullanmadan bir akıllı telefonun internetiyle arduinoyu internete bağlamanın (wifi modülü ile olmayan) yollarını arıyorum bilen veya fikri olan varsa yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
  4. Kepchup

Tubitak 4007 çağrısı

tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilim-ve-toplum/ulusal-destek-programlari/icerik-4007-bilim-senligi-destekleme-programi Linkinde 4 ocakta biten bir bilim fuarı katılımı oluyor. Katılmak istiyorum ama en az lisans derecesinde olmak şartı var. Yani üniversite öğrencileri katılabiliyor mu? Yoksa en az...
  5. Kepchup

Fizik dergisi aranıyor..

Journal Pysics A-C-D... Nuclear Data and atomic data sheets gibi akademik dergileri arıyorum. Kütüphanelerde bulunmuyor, dergiciler keza... İnternette ise herzaman indirme linkleri bulunmuyor. Bu konuda bilgisi olan yeşillendirirse mutlu olurum. Özellikle Helyumun karakteristliği üzerinde olan...
  6. Kepchup

Helyumun Döteryuma parçalanması için gerekli UV

Atomlar ultraviyole ile parçalanabilirler. Helyumun parçalanması öncelikle mümkün müdür? Çünkü bir soygaz ve haliyle tüm enerji düzeyleri dolu. Eğer mümkünse ( bahsedilen Helyum-4 )bunun için gerekli olan ultraviyole ne olmalıdır?
  7. Kepchup

MIT ya da Harvard'da elektrik elektronik yükseklisansı nasıl yapılır

TOEFL ve daha girilmesi gereken sınavlar olsun; diğer ünilere kıyasla avantajlarını ve dezavantajlarını bilenler abartmadan yeşillendirsin. Edit: Marmara'yı öve öve bitiremediler. Şişirme olduğunu çoğu kimse itiraf ediyor.
  8. Kepchup

Ark oluşumu

Merhaba arkadaşlar birazda yüksek gerilimden bahsedelim. Yüksek gerilim oluşturmak için kullanılan transformatörler ideal transformatör tipi gibi düşünülürse bir problem teşkil etmez ancak teori ile pratik çatıştığı için pratiğin teorisi olarak flyback ile bu işlem yapılır. Tesla’nın bobini de...
Yukarı Alt