Almanya mı Türkiye mi?

Konu, 'Üniversite Tercih Rehberi' kısmında Barslan tarafından paylaşıldı.

1. Barslan

Barslan MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    Lisedeyim
    Merhabalar,
    Üniversiteye geçmeme 2 sene var ama sınava çalışırken aklımda bazı şeylerin netleşmesi gerektiğini düşündüğüm için size sormak istiyorum. Lisemden dolayı (Cağaloğlu) üniversiteyi Almanya'da okuma hakkım var. Makine mühendisliği istiyorum. Sizce Almanya'da mı okumalıyım, Almanya'da okumak bana ne gibi fayda/zarara sebep olur?
    Teşekkür ederim.

2. Kemal Okur

Kemal Okur Yetkili Kişi Yönetici

Meslek:
    Mekatronik Mühendisi
    En İyi Cevap:
    10
    Değerlendiriler:
    +247 / 3 / -2
    Üniversite:
    Fırat Üniversitesi
    almanyada okumanızı tavsiye ederim en büyük avantajı tabiki de dil ve eğitim farkı bana almanya sanayi konusunda türkiyenin çok çok ilerisinde iolan bir ülke olduğunu var sayarsak bu sanayileşme mantığınında üniversite eğitimlerinede yansıdığını düşünmekteyim. Menzun olduktan sonra Almanya'yı bilemem ama Türkiyede ciddi yerlerde çalışma imkanı bulabilirsiniz.

3. Oğuzhan Mallı

Oğuzhan Mallı Yetkili Kişi Genel Yönetici

Meslek:
    Nükleer ve Atom Mühendisi
    En İyi Cevap:
    11
    Değerlendiriler:
    +512 / 5 / -1
    Üniversite:
    MEPhI, KTÜ
    Yanlış hatırlamıyor isem @Serkan Yazak Almanya'da makine okuyordu. En net yanıtı ondan alabilirsiniz.

Fikrimi söylemek gerekirse, tabi ki Almanya derdim. Hem bizden ileriler, hemde dil faktörü var. Edineceğiniz farklı tecrübeler ise cabası. Bende şuan yurt dışında eğitim görüyorum. Her ne kadar bazı zorlukları olsa da, çok fazla artı yönü bulunmakta.

• Beğen Beğen x 1
  4. Barslan

Barslan MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    Lisedeyim
    Mesajlarınız için teşekkür ederim. @Serkan Yazak bu konuyu görüp mesaj yazarsa çok mutlu olurum. @Oğuzhan Mallı , siz hangi ülkede eğitim görmektesiniz?