Bir Şey Öğrenmeden Mezun Olmak

aliatabak

MB Üyesi
Tepkiler
1
Ben bu sene mezun oldum lakin herhangi bir şey bilmiyorum.Eğitim süreci boyunca sadece sınavları geçmek için çalıştım ne bir şey öğrendim ne de kendimi geliştirdim.Şu an ne yapıcağımı bilemiyorum cv mi doldururken ne kadar yetersiz olduğumu farkettim.Bundan sonra neler yapmalıyım?Bu konuda neler yapmalıyım?Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

ormandakitekagac

MB Üyesi
Tepkiler
2
Ben yeni üniversiteye başlayacağım. Size ne yapmanız gerektiğini söyleyemem fakat imla hatalarınızı düzeltmekle başlayabilirsiniz.

Ben yeni üniversiteye başlayacağım. Size ne yapmanız gerektiğini söyleyemem fakat imla hatalarınızı düzeltmekle başlayabilirsiniz.

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Madem yetersiz olduğunu düşünüyorsun, o zaman öncelikle maaşına bakmadan alanınla ilgili bir işe girmeni tavsiye ederim. Mümkünse küçük bir işletme olsun daha hızlı bir şeyler öğrenirsin. Bunun dışında eğer küçük bir işletmede işe girebilirsen oradaki ustalara bol bol soru sorarak açıklarını kapatmaya çalış. Tabi soru sorabilmek için önceden konu hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Gereksiz sorular sormaktan kaçınmaya çalış yoksa çok ezilirsin.

unalkilinc48

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Uşak Üniversitesi
Emir bey bence çok doğru tespit yaptı. Bencede maaşa falan bakmadan küçük bir işletmede çalışmaya başlayın. Bende öyle başlamıştım. Makine mühendisiyim. Şuan büyük bir şirkette iyi şartlarda çalışıyorum.

denizgezmiş

MB Üyesi
Tepkiler
7
Meslek
Yazılım Mühendisi
Evet arkadaş gene doğru demiş. Maaş gözetmeksizin tecrübe toplayacaksın. Gerekirse bedava çalış. Öğren birşeyler çabala.

laendir21

MB Üyesi
Tepkiler
1
Mühendislikte çevremden duyduğum kadarı ile tecrübe çok önemli bir yere sahip buradan yürümenizi tavsiye ederim

Muhammed sevim

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ
Üniv
Aksaray üniversitesi
küçük bir yere girmek istiyorsanız şu konuya çok dikkat edin size bir şeyler öğretecek yeri tercih edin yani bir senenizi iki senenizi geçirip tekrar aynı seviyede ayrılmayın. Ben bu hatayı yaptım ilk girdiğim yerden iyi para aldım ama çok bir şey öğrenemedim maalesef . çünkü küçük yerlerde öğretmek istemiyorlar bizim üstümüz olur diyerekten . küçük bir tavsiye

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Sen en iyisi otur o universitede bakmadığın kitaplara bak, ise seni mühendis vasfi ile alacaklar daha sonra sende bu melekelerin olmadığını görecekler sonra seni işten atacaklar, bu döngüye asla girmeni tavsiye etmem. Mutlaka kitaplara calis bunun yaninda da muhendis vasfi ile bir ise baslamak yerine bir tamir ateleyesinde çıraklık yapabilirsin bu seni cok ileriye taşıyacaktir. Başarılarını canı gönülden isterim.

Yukarı Alt