Bir Triyak'ın muadili lazım, hepsi birbirine benziyor bunların.

Vatansever

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Operatör
Üniv
Meslek Lisesi
PHILIPS FC 9912 MARATHON ULTIMATE (2400 WATT) süpürgemin elektronik kartında triyak'ı bozuldu (üstünden çıkan BTA212-600BDG) ben BTA212-600B triyak aldım sıfır ama çalışmadı ya bozuk çıktı yada uyumlu değil bu triyak elektrik süpürgesi motorunun kademeli çalışmasını sağlıyor şimdilik ayaklar arası köprü yaptım öyle kullanıyorum ama kademesiz iyi olmuyor maximum güce göre köprü yaptım süpürge halıya yapışıp kalıyor bu süpürgeye uyacak triyak modelini bilmek istiyorum yardım ederseniz sevinirim.
burdaki triyak
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Triac değil de onu süren devre bozuk olmasin? O devrenin sağlamlığını kontrol ettin mi?

Konu sahibi
Konu sahibi
V

Vatansever

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Operatör
Üniv
Meslek Lisesi
Sanmıyorum çıkma bir BBT15 700 taktım 2 aya yakın gitti sonra oda yandı bbt15 700 uymuştu ama sanırım evde süpürge bir kere açıldımmı durmadan bütün ev süpürülüyor süpürgenin kendiside çok ısınıyor bundan bozulduğunu düşünüyorum bbt15 700 pek güven vermedi bu 700voltluk orjinalıne en yakını olsa daha iyi.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Kontrol devresinden sonradan bir ariza gelmiş olduğunu düşünmekteyim. Triac kontrol devresinden tetikleme akımı gelip gelmediğini teyit etmelisin.

Yukarı Alt