Büyük sıkıntım

tugay

MB Üyesi
Tepkiler
1
arkadaşlar abiler ablalar tekirdağ namık kemal üniversitesi bilgisayar mühendisliği ikinci öğretim de okuyorum ilk senem. Neyse konuya geliyim ben burayı hiç sevmedim bulunduğum yer olarak okuldaki hocalar olarak içime sinmedi kaydımı dondurup evime geri dönüş yapıp sınava hazırlanmak istiyorum ama ailem bu konuya biraz karamsar bakıyor. Tekrar girersen kazanamassın , elindeki şansı değerlendir diyorlar. istanbulda kazanmayı hedefliyorum zor gözüküyor ama başarılı olucağıma eminim kafam çok karışık lütfen akıl verin yardımcı olun şimdiden teşekkür ederim.

Furkan Bayram

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
69
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Öncelikle dondurmanı pek tavsiye etmiyorum çünkü dondurduğunda ileride önüne bazı engeller çıkabiliyor.(Öğrenim kredisinde mesela.)Oradaki bu durumunu avantaja çevirebilirsin aslında.Orada hazırlanmayı düşünsen bence mantıklı bir hareket olabilir.Hem belki zamanla düşüncelerin değişebilir de.Bu sayede deyim yerindeyse ne şişi yakmış olursun ne de kebabı. :)

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Merhabalar sorduğun soru ile alakalı okuduğum yerde pek çok arkadaşım ile aynı sorunu yaşadım. Yapabileceğin en güzel şey hazır ygs lys sınavından bilgilerin taze iken tekrardan sınava okurken çalışmak. Sonrasında dilediğin bir üniye gidersin. Bu birinci seçenek birde ikinci yolu var oda birinci sınıfta derslerine iki elle sarılacaksın ve hepsini geçeceksin ve yatay geçiş için istediğin bir kaç üniversiteye başvuracaksın.

Furkan Bayram

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
69
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Merhabalar sorduğun soru ile alakalı okuduğum yerde pek çok arkadaşım ile aynı sorunu yaşadım. Yapabileceğin en güzel şey hazır ygs lys sınavından bilgilerin taze iken tekrardan sınava okurken çalışmak. Sonrasında dilediğin bir üniye gidersin. Bu birinci seçenek birde ikinci yolu var oda birinci sınıfta derslerine iki elle sarılacaksın ve hepsini geçeceksin ve yatay geçiş için istediğin bir kaç üniversiteye başvuracaksın.
Kemal ile aynı yerde okuduğumuz için ben de aynı sorunları yaşamıştım.Şunu da bilmelisin ki 1.Sınıfta yatay geçiş yapmak gerçekten zor. YGS-LYS ye 1.sınıf derslerine gerçekten çalışarak daha verimli hazırlanabilirsin.Çünkü zaten göreceğin dersler ağırlıklı olarak LYS dersleri olacaktır.

Yukarı Alt