Deprem Erken Uyarı Sistemi Projesi

Tepkiler
1
Üniv
Fen Bilimleri öğretmeni
Değerli danışmanlarım yapacağım proje için sizlerinde engin fikirlerinize ihtiyacım var. Sismik düzeyde sensör algılayıcıya ihtiyacım var nerede bulabilirim . bu konudaki fikirleriniz benim için kıymetlidir.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Değerli danışmanlarım yapacağım proje için sizlerinde engin fikirlerinize ihtiyacım var. Sismik düzeyde sensör algılayıcıya ihtiyacım var nerede bulabilirim . bu konudaki fikirleriniz benim için kıymetlidir.
Hoparlör bu is için uygundur. Gerekli skala ve cevirici yapıldığında çalışır.
Buna ek olarak sismik düzeyde sensör algılayıcı yanlış bir tamlama. Muhtelen sen Sismik Haraket Sensoru" ariyorsun.

TCP-IP

Özel Üye
Tepkiler
27
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Üniv
Anadolu Üniversitesi
Bu konu ve benzer sorular görüyorum , maruz görün ama sormadan edemeyeceğim , DEPREM ERKEN UYARI SİSTEMİ mi kurmak veya bulmak istiyorsunuz ?

Ben size cevap vereyim , bu işi Veysi Kurt ismin de bir emekli astsubayımız vardı ve nokta tespiti tahmin yapardı yanıldığını daha görmedim Dİ... Çünkü adam sitesinde VEFAT etti diye lanse edildi ama ben adım gibi eminim ki o adam artık bu ülkede değil , ya gerçekten susturuldu ya da birileri büyük İstanbul depremi öncesi onu susması için ikna etti ve alıkoydu...

Radar sistemini iyi biliyorsan internette araştır çalışma ve kurulum akış diyagramı şifreli ve tabiki çoğu cihaz ve elektronik şeylerin adı telaffuz edilmeden yazmaya çalışmış adam... Bu işin temeli radar sistemi ...

Konu sahibi
Konu sahibi
E
Tepkiler
1
Üniv
Fen Bilimleri öğretmeni
teşekkür ederim.

Hoparlör bu is için uygundur. Gerekli skala ve cevirici yapıldığında çalışır.
Buna ek olarak sismik düzeyde sensör algılayıcı yanlış bir tamlama. Muhtelen sen Sismik Haraket Sensoru" ariyorsun.
yorumunuz ve fikir verdiğiniz için teşekkür ederim . Ayrıca Karbonmonoksiti algılayan sensörü nasıl zil ile entegre edebilirim yani karbonmonoksit çıktığında zil çalsın.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
teşekkür ederim.

yorumunuz ve fikir verdiğiniz için teşekkür ederim . Ayrıca Karbonmonoksiti algılayan sensörü nasıl zil ile entegre edebilirim yani karbonmonoksit çıktığında zil çalsın.
Gec verdiğim cevabi mazur görünüz. Geç farkettim.
Karbonmonoksit dedektörü için, hangi dedektoru aldığınızı veya almaya niyet ettiginizi soylerseniz daha kolay olur. Sayet kafanizda bir dedektör yoksa ben size oneri verebilirim ve onerim uzerinden de nasil yapacağınızı açıklayabilirim.

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Sağlam ve yüksek hassasiyette bir kontrol mekanizması elde etmek istiyorsan eğer fiber optik tabanlı fiber Bragg grating sensörlere göz atabilirsin. Ciddi manada hassas ve bir okadar da sağlam sensörlerdir. Ayrıca yalnızca mikron mertebesinde kalınlığa sahiplerdir. İstersen bir göz at en azından kuracağın sistem için fikir edinmiş olursun.

Yukarı Alt