Diferansiyel Denklemler Nasıl Çalışılır

Berkayergun

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Gıda Teknikeri / Gıda Mühendisliği Öğrencisi
Üniv
Süleyman Demirel Üniversitesi
Dgs öğrencisi olarak mat.1 haricinde mat. görmedim fakat mühendisliğe geçince önüme böyle bir ders çıktı. Ben bu yıl banko kaldı diyorum. Bunu vermeden mezun olamayacağıma göre bir yerden başlamak lazım. Diferansiyel Denklemler nasıl çalışılır, hangi konudan başlanır?

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Dgs öğrencisi olarak mat.1 haricinde mat. görmedim fakat mühendisliğe geçince önüme böyle bir ders çıktı. Ben bu yıl banko kaldı diyorum. Bunu vermeden mezun olamayacağıma göre bir yerden başlamak lazım. Diferansiyel Denklemler nasıl çalışılır, hangi konudan başlanır?

Öncelikle türev ve integral bilgini geliştirmeni öneririm. Çünkü bir diferansiyel denklemi belli bir aşamaya kadar doğru çözebilsen bile türev ve integrale ihtiyacın olacak.

Ardından da diferansiyel denklemlerle ilgili yazılmış bir kitaptan çalışabilirsin. Bunun yanında derste hocanız öyle yada böyle diferansiyel denklemler sorusu çözüyordur. Mantığını tam olarak kavrayabilirsen zaten sorun yaşayacağını sanmıyorum.

Şimdiden başarılar...

Ayşe Tex

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Uludağ Üniversitesi
Ben 3 kere aldım düzenli çalışman ve konuların mantığını kavraman gerekiyor.Allah yardımcın olsun.

abdullahornek

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Afyon Kocatepe Üniversitesi
Eğer Diferansiyel Denklemleri mühendis mantığı ile anlayıp geliştirmek istiyorsan, Yunus Ali Çengel'i şiddetle tavsiye ederim. Bu dersi Fen Edebiyat Fakültesindeki matematik alanındaki bir öğretim görevlisinin mühendise vermesi çok mantıksız. Yunus Ali Çengel hoca zaten bu eksiği gördüğünden dolayı böyle bir kitap çıkarma ihtiyacı duymuş. Paylaştığım link kitabın özet şeklindeki hali. Kitabın kendisi de mevcut. Tabii türev integral gibi konu eksikliklerini tamamladıktan sonra.

Dosyalar

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Hala ihtiyacın var mı bilmiyorum ama aşağıdaki kanalın sahibi güzel anlatıyor. Sadece oynatma hızını 1.25 yapmanı tavsiye ederim :D

Yukarı Alt