ege üniversitesi mi marmara mı

atakann53

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
ege üniversitesi
Şuanda ege üniversitesinde hazırlık okuyorum.Marmara üniversitesine geçmeyi düşünüyorum İstanbulda yaşamak istediğim ve iş olanaklarından dolayı.Ama teknoloji fakültesi tutuyor sizce geçmem mantıklı olurmu?

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Hangi bölümden hangi bölüme geçmeyi düşünüyorsun?

Konu sahibi
Konu sahibi
A

atakann53

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
ege üniversitesi
makineden makieye bölüm deişikliği yok üniversite var

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Makine konusunda Marmara Ege'den iyi diye duymuştum. İyiliğinin dışında İstanbul da sanayi oldukça gelişmiş durumda, bu nedenle burada iş bulmak daha kolay olur diye düşünüyorum. (İzmir sanayisi hakkında hiç bilgim yok)

Ben olsam geçerdim.

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Türkiye'de ağır sanayinin ciddi bir kısmı İzmir ve çevresinde konuşlanmıştır. Öte yandan, Ege üniversitesi de kalitesini defalarca kanıtlamış bir üniversitedir. Bence Marmara ve Ege'de alacağın eğitimlerin arasında uçurumlar olmayacak. Önemli olan senin kendini hangi şehir ve üniversitede daha verimli olacağını düşünmen. Hangi şehir/okulda kendine daha çok şey katabilme, daha geniş bir network'e sahip olabileceğini düşünmen.

TCP-IP

Özel Üye
Tepkiler
27
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Üniv
Anadolu Üniversitesi
Aylık ortalama yeme içme kalma 3000 tl varsa cebinde sevgili kardeşim gel İstanbul'a , iti kopuğu manyağı andavalı boldur burasının hergün aksiyon , ha birde şunu söylemek isterim İstanbul da kaç dakikada katil ya da maktul olursun bak orasını bilemem.. TAŞ YERİNDE AĞIRDIR der eskiler doğru söyler , sen üniversite etiketini boşver kendi etiketini yarat çıkış noktanı ve kontaklarını kur ister ülkede kal ( hiç tavsiyem değil ) ister yurt dışına açıl karar senin... Yazdıklarımı bir alay konusu veya rencide gibi algılamayın sakın maalesef ülkenin durumu NET olarak bu...

Yukarı Alt