Fizik

nowgameover

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
yok
Fizik bölümü başarılı üniversiteler ankara için

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
@nowgameover kardeşim öyle bir sormuşsun ki kendimi google gibi hissettim :D Biraz daha açıklayıcı olursan sevinirim sadece başarısını mı istiyorsunuz?

Konu sahibi
Konu sahibi
nowgameover

nowgameover

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
yok
Hem akademik bakımdan hemde imkanlar bakımından ? :)

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Merhaba, maalesef araştırdığınız seviyede Türkiye de olduğunu düşünmüyorum. Şöyle bir düşündüm de, Fizik bilim ile ilgili bir bölüm olunca aklıma istediğiniz düzeyde bir üniversite gelmedi. Mühendislik dersin Teknik üniversiteler gelir. Öğretmen felan dersiniz aklınıza yine gelir, aynı şekilde hukuk ve sağlıkta aynı ama maalesef yok be hocam Fizik.

Bu durumdan ötürü şöyle bir koşul arayabiliriz, ders konusunda çalışma prensibi ve sana öğretme olanağı bakımından zorlayan bir üniversitelere bakmak lazım. İlk aklıma gelen KTÜ. Zorluk çerçevesinden iyidir. Çünkü KTÜ biraz öğrenmeye iter. Tabi Lab. konusu da önemli olduğundan. KTÜ köklü olduğu için lab. konusunda da sıkıntısı yok. Aynı şeyleri İTÜ içinde söyleye bilirim. Uzay mühendisliği de orada mevcut, fizik konusuna ağırlık veriyorlardır diye düşünüyorum.

Tabi Ankara için yorum istemişsiniz. Ankara ile ilgili değil yorum ama yinede yazmak istedim. Tabi iyi araştırmanızı tavsiye ederim. Sadece fikrimi beyan ettim. Bölümde okuyanlar yorum yaparlarsa daha doğru olacaktır.

He tabi daha güzel bir şey söylemek isterim. İmkanınız var ise yurt dışı daha iyi bir çözüm.

Başarılar.

Konu sahibi
Konu sahibi
nowgameover

nowgameover

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
yok
Hocam teşekkürler bana çok yardımcı oldunuz

Geçmişyiyen

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Fizikçi, Eem
Üniv
Abant İzzet Baysal, Fırat Üni.
Ankara Üniversitesi ve Ihsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, hem akademik kadro hem eğitim olarak çok iyiler.

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Ankara Üniversitesi ve Ihsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, hem akademik kadro hem eğitim olarak çok iyiler.
Akademik kadro olarak iyi denilecek bir çok üniversite var. Yalnız Fizik konusunda iyi bir eğitim verecek üniversitemiz yok maalesef. Ankara, Gazi bunlar hukuk ağırlıklı.

Yukarı Alt