Fuar

betusella

MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği
Üniv
Batman Üniversitesi
Merhaba arkadaşlar elektik elektronik mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Bulunduğum şehire inşaat ve tarım fuarı geliyor ve ilk fuar olacak. Benim o fuara katılmamın bi faydası olabilir mi? Sebepleriyle yazacak tecrübeli mühendis arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Bölümüz ile alakalı ise gitmenizi öneririm en azından farklı sektörlerde hangi çalışamalar yapılmakta bunu görmüş olursunuz. Ancak inşaat sektöründe betonarme tarımda toprak verimliği ve seracılık gibi kendi alanlarında çalışmalar olacaksa gitmeniz sadece genel kültür olarak işinize yarar kanısındayım.

Konu sahibi
Konu sahibi
B

betusella

MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Üniv
Batman Üniversitesi
Bende gitme kanısındayım. Genel olarak mühendislikler için fuarlar önemli bi konumda olduğundan ötürü kendimi geliştirmek adına da ilk adımı atmış olurum.. Yorumunuz için teşekkürler

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Bu tarz fuar organizasyonlarında katılım ücret talebi vs. gibi durumlar olmadıktan sonra her fuara gidebilirsin. Hangi alanda olursa olsun sana yeni bir şeyler katar fuar organizasyonları. Tabi ki öncelikli tercihin okuduğun bölüm ile alakalı olan fuarlar olmalı.

Konu sahibi
Konu sahibi
B

betusella

MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Üniv
Batman Üniversitesi
Kesinlikle bende öyle düşünüyorum.. Tecrübe edinmek bir mühendis için en önemli şeylerden biridir. Yorumunuz için teşekkürler

Gökhan Ak

Yetkili Kişi
Kulüp Başkanı
Tepkiler
13
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Üniv
Kocaeli Üniversitesi
Kesinlikle gitmelisin (ücreti çok uçuk bir rakam değil ise)

Orada tanışacağın bir insan, öğreneceğin en ufak bir bilgi yada birisini söylemiş olduğu bir söz hayatını değiştirebilir. Kaybedecek bir şeyin yoktur diye düşünüyorum. Denemiş olursun ve tecrübe olur. Ayrıca diğer arkadaşlarında bahsetmiş oldukları gibi kesinlikle bir şeyler katacaktır sana.

Konu sahibi
Konu sahibi
B

betusella

MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Üniv
Batman Üniversitesi
Yorumunuzu dikkate alacağım teşekkür ederim..

Tepkiler
23
Üniv
İTÜ
Merhaba arkadaşlar elektik elektronik mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Bulunduğum şehire inşaat ve tarım fuarı geliyor ve ilk fuar olacak. Benim o fuara katılmamın bi faydası olabilir mi? Sebepleriyle yazacak tecrübeli mühendis arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Kesinlikle gitmeni tavsiye ederim. Çünkü fuarlar mühendislik alanlarında ufuk açıcı oluyor. Tabiki alan biraz alakasız gibi görünebilir ama aslında inovatif ve gelişmeye açık bir mühendis olmak için bu bakış açılarını kaçırmamanı tavsiye ederim. Kaldı ki enerji elektronik platformlarıda açılıyor birçoğunda.

Burada iki temel amaçla gidersen sana bakış açıları kazandıracağını düşünüyorum
1-Fuar kültürü
2-Platformdakilerin çalışma mekanizmalarını kafanda oturtmaya çalış. Sanki bunları sen yapacak gibi

Okuldan daha faydalı şeyleri bulabilirsin. Bu kültür kendi işini kurma planlarında emin ol yararlı olacak. Görünce bunları yapabilirim ben zaten diyorsun bazılarını. Neticede moral de verecek. Kaçırmamanızı tavsiye ederim

Yukarı Alt