İstediğim üniversiteye gidebilecekmiyim?

Konu, 'Üniversite Tercih Rehberi' kısmında BlackArrow tarafından paylaşıldı.

1. BlackArrow

BlackArrow MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +2 / 0 / -0
    Merhaba ben Balikesirde bir meslek lisesi öğrencisiyim. YGS de ortalama bi sıralamaya geldim.LYS de istediğim şeyleri yapabilecekmiyim bilmiyorum.Bu arada Ankara Gazi Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliğine gitmek istiyorum.Acaba bu sene olmazsa mezuna kalıp tekrar denemelimiyim yoksa bu sene ne denk gelirse ona mı gitmeliyim?

2. vocalize

vocalize MB Kulüp

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +12 / 0 / -0
    İstediğini okumalısın bir yıl daha mezuna kal ,sonra pişman olma

• Beğen Beğen x 1
  3. BlackArrow

BlackArrow MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +2 / 0 / -0
    Ben de öyle düşünüyorum.Saol düşüncen için.

4. Mücahit Arslan

Mücahit Arslan Yetkili Kişi MB Yazarı

Meslek:
    Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +100 / 1 / -1
    Üniversite:
    Staffordshire University
    Önce olması için elinden gerekeni yap. Zorluklar karşısında hayıflananlardan değil, çözüm odaklı yaşayanlardan ol. Elinden geleni sonuna kadar stabil bir şekilde yap. Sonuçta bir sene daha beklesen benzer problem ve kısıtlamalarla karşılaşabileceğin ihtimalini aklından çıkartma. Tek şansın bu seneymiş gibi motive et kendini. Elinden geleni yaptın ve istediğin olmadı mı? Ne yapman gerektiğini o zaman planlarsın.

5. Deduska

Deduska MB Üyesi

Meslek:
    Developer
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +153 / 1 / -0
    Gazi üniversitesi bir teknik üniversite değil ve mühendislik istiyorsun, dolayısıyla fazla üzülmene gerek yok. Hedefini bir üniversite üzerine kurarak zaman kaybetme. En değerli şeydir zaman. Tabi iyi bir üniversite de okuma demek istemiyorum burada. Kastım, her üniversitede kendini geliştirebilirsin, bu sana kalmış.

Madem bir yıl daha gözden çıkaracak kadar kendine güveniyorsun. Sana daha güzel tavsiyem var. Her hangi bir üniversite kazan ve derslerinde başarılı ol, istediğin üniversiteye yatay geçiş yap. Zaten bunu yapamazsan bir yıl daha çalışsan bile aynı olacak. Bir yıl çalışıp kazanacak kadar azmin varsa. Emin ol ki bunu yapar yine başarıya erişirsin. Hayallerin üniversite olmasın. Mühendis olmak olsun.
    Başarılar. ;)

Dikkat: Ne olursa olsun, karar sizindir. Hiç bir şekilde hayatınıza müdahale etmiş gibi olmak istemiyorum. Sadece tavsiyedir.

• Dostça Dostça x 1
  6. BlackArrow

BlackArrow MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +2 / 0 / -0
    Eyvallah abim sağolasın tavsiye için.Aslında hedefim illaki Ankara Gazi değil.Hedefim mühendislik.Ama gitmişkende bölümüm için iyi bir üniversiteye gitmek istiyorum.Tekrardan saol.

• Dostça Dostça x 1