LabVIEW programına gereken önem veriliyor mu?

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Arkadaşlar Merhaba,
Türkiyedeki üniversitelerde LabVIEW programına gereken önem veriliyor mu? Veriliyorsa sizler ne kadar faydalanabildiniz? Özellikle henüz üniversite eğitimleri süren arkadaşlara tavsiyem bu programı gözardı etmesinler zira hem CV'nizin kıymetini artıracak hem de birçok farklı alan ve uygulamada kullanabileceğiniz bir program olması nedeniyle maaş beklentinizi bir nebze artırabilmenizi sağlayacaktır.

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Sanırım verilmiyor mekatronik mühendisliği öğrencisiyim ama bu programdan haberim olmadı maalesef program hakkında bilgi vermeniz mümkün müdür?

Konu sahibi
Konu sahibi
Mücahit Arslan

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Üniv
Staffordshire University
LabVIEW programı GUI (Graphical User Interface) bazlı bir programlamadır. Hemen her alanda mutlaka kullanılan çok geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. İTÜ'de kontrol mühendisliği okuyan birkaç arkadaşıma sormuştum ama onlar da üniversitelerde çok üstünkörü anlatıldığından bahsetmişlerdi. Özellikle mekatronik öğrencisi olarak emin olun üzerinde durulması gereken bir program. En az MATLAB kadar önemli bir program. Özellikle mekanik tasarım ve yazılım geliştirme alanında çalışan makine/mekatronik mühendislerinin tercih ettiği bir programdır. Eğer yabacı diliniz varsa
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
bu siteye göz atıp neler yapılabileceğini görebilirsiniz kardeşim.

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Anladım teşekkür ederim araştırmalarımı yaparım :)

Konu sahibi
Konu sahibi
Mücahit Arslan

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Üniv
Staffordshire University
Eyvallah, yine ihtiyaç halinde yardımcı olabilirim.

umtuznn

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Kocaeli Üniversitesi
İyi günler

Labview öğrenmeye çalışıyorum ama türkçe yeterli kaynak bulunmamakta bana yardımcı olabilir misiniz acaba ?

Teşekkürler

Konu sahibi
Konu sahibi
Mücahit Arslan

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Üniv
Staffordshire University
Merhabalar.
Türkçe çok bir kaynak bulamayacaksın. Buldukların da ele avuca gelir kaynaklar olmayacak. Bunun yerine benim tavsiyem basit örneklerin çözüldüğü ingilizce videoları üzerinden öğrenmeye çalışman. Adım adım ilerleyerek, yapılan her şeyi anlamaya çalışarak takip ettiğin zaman dil unsurunun pek önemi kalmayacak. Eğer sıkıştığın, ilerleyemediğin bir nokta olursa da benim ile irtibat kurabilirsin. Yardımdı olmaya çalışırım.

Yukarı Alt