Makine Mühendisleri

MertBsky

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
Mühendis
Üniv
Atatürk Üniversitesi
Saygıdeğer makine mühendisleri, sizden ricam iş yerindeki bir haftanızı genel hatları ile anlatmanız. Neler yapıyorsunuz hangi sektörde çalışıyorsunuz.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Bir hafta cok olmuş. Ben bir soğutma cihazlari imalat firmasinda proje muh. yapıyorum. Isim tasarim yapmak. Tasarimin yaninda kullanici klavuzu hazırlıyoruz. Müşterilerden gelen sorulari cevapliyoruz v.s.

myyy

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
makine mühendisi
Üniv
mühendis
makine mühendisleri için mekanik hesaplar ve eğitim videoları tavsiyesi
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Mertakdogan62

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
İskenderun Teknik Üniversitesi
VRF klima üzerine bir şirkette çalışmaktayım proje ve şantiye kontrolleri yapmaktayım ofis sorumlusuyum.

markup

MB Üyesi
Tepkiler
44
Meslek
Endüstri mühendisi
Üniv
Gazi Üniversitesi
Makine mühendisleri, üretimdeki ürünün test edilmesi ve kontrolü araçlari ile ilgili çalışan mühendislik personelini yönlendirirler, ürünlerin ve sistemin test edilmesi için çesitli metot ve prosedür geliştirirler (Test Mühendisi)
• Makine Mühendisleri, makine mühendisliği alanlarına giren spesifik alanlarda uzmanlaşabilirler:
Is transferi, hidrolik, elektromekanik, kontrol ve instrumentasyon, robotiks, nükleer sistemler, araçlandirma, iklimlendirme, soğutma veya ürün tipine göre, söyle ki, propulsion sistemleri makine ve mekanik araçlar, ya da is tipine göre, söyle ki, buhar veya gaz üretimi ve dağıtımı, buhar üretim fabrika mühendisliği veya sistem planlama.
• Makine Mühendisleri üretim isleri (fabrika) bakim onarım veya teknik satış alanlarında çalışabilirler.
• Ayrıca özel alana kurulması planlanan bir makine parkuru için gerekli incelemeyi yapıp, makinenin veya sistemin verimli çalışabilmesi için tasarımda bazı değişiklikler önerebilirler.

markup

MB Üyesi
Tepkiler
44
Meslek
Endüstri mühendisi
Üniv
Gazi Üniversitesi
Başarılı makine mühendisleri; mesleki eğitimini iyi almış, işte hizmet içi eğitimler almış, üniversiteler veya bilimsel araştırma kurumları ile iş birliği yapabilecek yetenekte olmalıdırlar.

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Merhaba,

Beyaz eşya sektöründe araştırma geliştirme bölümünde tasarım mühendisiyim.
Genel olarak yaptığımız şeyler;

* O an hangi proje ile uğraşıyorsak o projeye ait tasarımların yapılması,
* Tasarımı final hale getirmeden önce prototipleyerek seride oluşabilecek hataların incelenmesi (Prototipleri montajlanabilirlik, dayanıklılık vs gibi konular üzerinden değerlendiriyoruz)
* Problemli bölgeler var ise iyileştirme üzerine çalışmalar.

Burada yazdıklarım sadece ana başlıklar alt başlıklara inildiğinde çok daha detaylı çalışmalar yapılıyor tabi ki. (Sadece bir hafta değil genel başlıklar altında neler yapıldığına dair bilgi vermek istedim)

dvrzener

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
öğretmen
Üniv
dicle üniversitesi
Peki bu sektörden
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
gibi meslekler için uygun elemanlar yetiştiriyor musunuz? Yani sadece proje üzerinden mi yoksa iş meslek sahibi yönünden de destek veriyor musunuz?

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Açıkçası sorunuzu tam anlayamadım. Tam olarak ne demek istediniz acaba?

Yukarı Alt