Makine Mühendisliği Alan Seçimi Yardım

yingin

MB Üyesi
Tepkiler
2
Üniv
METU
Arkadaşlar makine mühendisliği 3. sınıf öğrencisi oldum bu yıl. Alan seçimi yapmam gerekiyor. İmalat veya Enerji alanlarını seçmeme hak tanıyor okul. Araştırma yapmaktayım bunlar ikisinde de ama sizce hangisi daha iyi somut bilgilerle bana yardımcı olur musuz?

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Öncelikle hangisini daha çok sevdiğin ve daha çok yakın hissettiğin daha önemli bence. Çünkü bu bölümü sen okuyacaksın.
Hangisi daha somut tarafına gelince imalat tarafı daha somut kaçıyor ama bu şekilde dal seçmemelisin, bana soracak olursan Ilgın hangi tarafta ise o tarafa yönel

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Enerji piyasası günümüzde mevcut piyasaların çok daha üstüne çıkmaya aday bir alan. Farklı ülkelerde, farklı işlerde kendine yer bulabileceğin, geniş yelpazelerde çalışmalar yapabileceğin de bir alan. Şahsi olarak ben Enerji ile herhangi başka bir bölüm arasında kalan herkese enerjiyi tavsiye ediyorum. Çünkü tüm gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler mevcut karadüzen enerji sistemlerini modern ve yenilikçi olanlarla değiştirmek istiyorlar. Bu alanda zihni ve fikri olgun, kendini yetiştirebilmiş mühendislerle çalışmayı herkes ister.

Yukarı Alt