Mühendislikte Hangi Üniversitesi

Razor61

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Yok dahacana
Akradaslar merhaba araniza yeni katildim ben insaat muhendisligi okumak istiyorum ama siralamam itu gazi gibi yerlere yetmiycek onun icin vakiflarda mef yeditepe ozyegin bahcesehir cankaya gibi universitelerden hangisini onerirsiniz okumus veya bilgisi olan varsa bilgilendirirse cok sevinirim

Konu sahibi
Konu sahibi
R

Razor61

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Yok dahacana
Arkadaslar merhaba araniza yeni katildim
Ven insaat muhendisligi isitoyrum ama siralamam itu gazi gibi yuksek yerlere yetmiycek o yuzden
Mef yeditepe cankaya bahcesehir ozyegin
Gibi okullardan hangisine gitmem mantikli olur orada okumus veya duymus olan var mi

Mehmet.Ali

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Hacettepe
Bence ilk olarak şehrini seç. Daha sonra üniversiteni seç.
Benim özel okullarla ilgili pek bilgim yok. Bence okulların ana sayfalarından bölüm hocalarının biyografisine bakabilirsin. Kararını öyle ver.

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Bunun yanında üniversitelerin sunduğu staj imkanları iş imkanları ve diğer imkanlara da bakabilirsin :)

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Mef ve Özyeğin üniversitesi piyasaya ciddi reklamlar sunarak dikkat çekmekte. Bu ikin okulun ders veren listesine baktığımızda da diğer özel üniversitelerin seviyesinde hatta bir tık üstlerinde bile denilebilir (tabi bu durum bölümden bölüme değişebiliyor). Fakat, benim kişisel olarak sana tavsiyem özel üniversiteden ziyade olanaklarına ve hoca kadrosuna güvenebileceğin bir devlet üniversitesine git. Özel üniversite için ayıracağın ödeneği de yurtdışında yüksek lisans yapmak/ dil öğrenmek için değerlendir. İyi bir mühendis olmak için illa İTÜ veya Gazi'de bulunmak gerekmiyor. Bundan emin olabilirsin.

Konu sahibi
Konu sahibi
R

Razor61

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Yok dahacana
Mef ve Özyeğin üniversitesi piyasaya ciddi reklamlar sunarak dikkat çekmekte. Bu ikin okulun ders veren listesine baktığımızda da diğer özel üniversitelerin seviyesinde hatta bir tık üstlerinde bile denilebilir (tabi bu durum bölümden bölüme değişebiliyor). Fakat, benim kişisel olarak sana tavsiyem özel üniversiteden ziyade olanaklarına ve hoca kadrosuna güvenebileceğin bir devlet üniversitesine git. Özel üniversite için ayıracağın ödeneği de yurtdışında yüksek lisans yapmak/ dil öğrenmek için değerlendir. İyi bir mühendis olmak için illa İTÜ veya Gazi'de bulunmak gerekmiyor. Bundan emin olabilirsin.

Devletlere de baktım ama özel üniler için imkanları falan daha fazla deniliyor diye bu okullara baktım.
Okuldaki öğrencilerle konuşunca zaten kendi ünisini seven birisi de görmedim araştırıyorum teşekkürler yorumun için.

mbaysal

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
makine teknikeri
Üniv
İzmir Yüksek Teknoloji E.
Bunun yanında üniversitelerin sunduğu staj imkanları iş imkanları ve diğer imkanlara da bakabilirsin :)
Merhaba. İmalat Mühendisliği hakkında ne düşünüyorsunuz. İTÜ'de imalat okumak mantıklı olur mu ? Tercih listemi oluşturuyorum ve imalatı yazmak konusunda kararsız kaldım.

Yukarı Alt