Mühendislikten Gözümü Korkuttular

Tepkiler
0
Merhaba arkadaşlar, ben lise son sınıf öğrencisi olarak sizlere birşey danışmak istiyorum.

Lise 2 den beri hep mühendislere büyük ilgim olmuştur yaptıkları şeyler uğraştıkları olaylar vesaire.. ve tercihimide bu yönde yapmak istiyordum ama konuştuğum ITU'den mezun bir inşaat mühendisi(şuan müteahhit) bana TIP seçmemi ve mühendislik seçersem geleceğimin olmadığını ve çok sıkıntılı şartlarda çalışacağımı söylüyor. Annem, babam, babannem ,çevrem kim olursa olsun hep ya TIP ya Diş Hekimliği, Eczacılık yazmamı istiyorlar ve açıkcası gözüm korkmuş durumda ve sizden bana akıl tavsiyesi vermenizi istiyorum.

Şimdiden teşekkürler..

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Yapma Allah aşkına bu ilgi meselesi tıpı coook fazla istemiyorsan yapman çok zorlaşır şartları çok zor hayatta her şey para odaklı degildir

yldrmtayfun

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Kocaeli Üniversitesi
mühendislik denilince aklına tasarlamak veya olan bir şeyi iyileştirmek geliyorsa eğitim hayatın boyunca araştırmacı ve teknoloji yakından takip etmelisin. yoksa şirketlerde yabancı dilli olup üzerine office programlarını bilip bilgisayar başında çalışan çok mühendis var. bir mühendis işsiz kalıyorsa ya istediği bölümde bir iş bulamamış yada meraklı değildir. diye düşünüyor..

Yukarı Alt