ODTÜ Havacılık ve Uzay mı yoksa İTÜ Makine mi

Konu, 'Genel Konular ve Sorular' kısmında buraknyr tarafından paylaşıldı.

Oğuz Han Altıntaş
Merhabalar. Havacılık ve uzay mühendisliği makine temelli bir mühendisliktir. Yani makine mühendisliğinin rutin derslerine ek olarak havacılık ve uzay... Mesaja Git
 1. buraknyr

  buraknyr MB Üyesi

  Kayıt:
  27 Haziran 2015
  Mesajlar:
  10
  Beğeniler:
  2
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +2 / 0 / -0
  sıralamam 8.200 lerde ve mühendislik tercih etmek istiyorum makine mühendsiliği ile uzay ve havacılık arasında kaldım bunların arasındaki farkları ve makine mühendislerin tam olarak neler le uğrastıklarını ve ne yaptıkları hakkında bilgi almak istiyordum ?
   
 2. Best Answer:
  Post #1385 by Oğuz Han Altıntaş, 8 Temmuz 2015
 3. Oğuz Han Altıntaş

  Oğuz Han Altıntaş Aerospace Engineer Özel Üye

  Kayıt:
  14 Şubat 2015
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  30
  Meslek:
  Havacılık ve Uzay Mühendisliği
  En İyi Cevap:
  2
  Değerlendiriler:
  +36 / 1 / -1
  Üniversite:
  Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  Merhabalar. Havacılık ve uzay mühendisliği makine temelli bir mühendisliktir. Yani makine mühendisliğinin rutin derslerine ek olarak havacılık ve uzay dersleri alırsın. Bir diğer deyişle uçak, helikopter, roket ya da uydu gibi hava ve uzay taşıtlarının tasarımı, kontrolü ve analizine odaklanan karma mühendislik dalıdır. Eğer havacılık ve uzay sektörüne yönelik kariyer planların varsa doğal olarak havacılık ve uzay mühendisliğini öneririm ancak henüz kafandaki kariyer planı değişkense, ileride çalışacağın konulara karar vermene zamanının olduğunu düşünüyorsan makine öneririm. Zira makine çıkışlı olup havacılık ve uzay sektöründe çalışmak da gayet mümkündür. Havacılık ve uzayla ilgili daha detaylı sorular için mesajla dönebilirsin.
   
  8 Temmuz 2015 En İyi Cevap
  #2
  • Beğen Beğen x 4
  • Yardımcı Yardımcı x 1
 4. Esin Gökdağ

  Esin Gökdağ MB Üyesi

  Kayıt:
  2 Haziran 2018
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  0
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +0 / 0 / -0
  Üniversite:
  İtü
  İtü makina tabiki
   
 5. Emir Kalyoncuoğlu

  Emir Kalyoncuoğlu Özel Üye

  Kayıt:
  11 Şubat 2018
  Mesajlar:
  179
  Beğeniler:
  50
  Meslek:
  Makine Mühendisi
  En İyi Cevap:
  3
  Değerlendiriler:
  +57 / 1 / -0
  Üniversite:
  Yıldız Teknik Üniversitesi
  Öncelikle Merhaba;

  Hangi ilde yaşıyorsun bilmiyorum ama Ankara mı İstanbul mu sorusunda İstanbul her zaman bir adım öndedir. :) İşin espirisini geçtikten sonra, makine bir okyanus ise uçak ve uzay mühendisliği bu okyanustan beslenen bir denizdir. Yani eğer makineye girersen okulu bitirdiğinde çalışabileceğin bir çok alan bulabilirsin kendine her şeyi temel olarak öğreneceğin için gelecekte kendini hangi alanda ilerletmek istiyorsan orada uzmanlaşman daha kolay olacaktır. Makineyi bitirdikten sonra ben illa havacılık sektöründe çalışacağım dersen de istersen havacılıkta yüksek yapma şansın hala devam ediyor olacak. Yani pek bir kaybında olmayacaktır. Bana soracak olursan kesinlkle İTÜ Makine.