Rusya`da Burslu Nükleer Mühendislik Eğitimi - Akkuyu Projesi

pepperland

MB Üyesi
Tepkiler
2
Merhaba mülakatlar bugün gerçekleştirildi. sizin bahsettiğiniz tarzda sorular geldi mülakatta. yalnız çok kısa sürdü bu sürede ne kadar sağlıklı bir değerlendirme yapabilirler emin değilim. sizin zamanınızda mülakattan sonra kaç gün içinde açıklanmıştı sonuçlar?

ahmtdg

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Hacettepe Ünv.
Oğuzhan Bey,bahsettiğiniz kitap serisi bunlardan hangisi? Bir de Rusya'ya giden öğrencilere verilen burs yılın 12 ayı mı ödeniyor yoksa okulun devam ettiği 10 ay boyunca mı?
13.088.0012.068801t4.jpg 233106.jpg 9789754714128_Default.jpg

Ahmet Ali

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Boğaziçi
Oğuzhan bey. Bu eğitim için ilk gidişten önce yaz programı, hazırlık veya tanıtım gibi bişey varmı? Yaz tatili programımı ona göre ayarlamak için.
Bide Rusyada çay varmı?

Konu sahibi
Konu sahibi
Oğuzhan Mallı

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
:) Bizim zamanımızda 2 hafta içinde belli olmuştu. Zaten mülakatta belli etmişlerdir size. Ben anlamıştım şahsen konuşmalardan.

Burs 10 ay verilmekte.Bende 2. sırada ki kitabın serisi var. Ama diğerleride iyi olabilir.

Bizim zamanımızda hazırlık olmadı. Sadece gelmeden 1 hafta önce enerji bakanlığında toplanmıştık. Ufak bir seminer olmuştu. Aslında o semineri en başta yapmak gerek. Yani gerekli belgeleri toplamadan önce :)

Necatisahin

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Gaziantep üniversitesi
Stpetersburg devlet politeknik üni hakkinda bilgisi olan var mi beyler ve siz olsaniz hangisini seçerdiniz

pepperland

MB Üyesi
Tepkiler
2
Oğuzhan bey hem size hem de mülakata katılanlara bir soru sormak istiyorum. Seçilirseniz gelmeme ihtimaliniz kaç dediklerinde cevabınız yüzde kaç oldu? Ben gelmeme olasılığıma %3-5 arası dedim, ama acaba kafamda soru işaretleri olduğuna dair bir şüpheye mi kapılırlar?Fikirleriniz nedir?

Konu sahibi
Konu sahibi
Oğuzhan Mallı

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Üniv
MEPhI, KTÜ
Oğuzhan bey hem size hem de mülakata katılanlara bir soru sormak istiyorum. Seçilirseniz gelmeme ihtimaliniz kaç dediklerinde cevabınız yüzde kaç oldu? Ben gelmeme olasılığıma %3-5 arası dedim, ama acaba kafamda soru işaretleri olduğuna dair bir şüpheye mi kapılırlar?Fikirleriniz nedir?
Çok yanlış olmuş. Bence sizi çağırmazlar. Belki bir umut. Ortalama nasıl ona gore değişir. Oysaki demiştim sakın böyle birsey demeyiniz diye.

pepperland

MB Üyesi
Tepkiler
2
Çok yanlış olmuş. Bence sizi çağırmazlar. Belki bir umut. Ortalama nasıl ona gore değişir. Oysaki demiştim sakın böyle birsey demeyiniz diye.
Yani yüzde 0 demek istemedim çünkü öngörülemeyen durumlar olabilir diye. Mülakatta da bunu belirtmeye çalışmıştım aslında. Onlara tam olarak dediğim şey gelmeye kararlıyım ancak öngürelemeyen durumları hesaba katarsak 3-5 arası şeklindeydi.Ama bunu bir şüphe olarak algılayacakları endişesi oldu çünkü çok kısa sürdü mülakat ve düşüncemi tam olarak anlatamamışım gibi geldi.

activeac

MB Üyesi
Tepkiler
1
Oğuzhan bey Rusça karışık bir dil olduğu söyleniyor,1 yıl ne kadar yeterli olabilirki?hazırlık sınıflarında başarı durumu nedir?

Ahmet Ali

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Boğaziçi
Oğuzhan bey sitede MEPhi Türk öğrencileri fizik olimpiyatlarına katıldı diye bi haber vardı. Bu tarz etkinliklerden Petersburgdakiler de yararlanıyormu?

Konu sahibi
Konu sahibi
Oğuzhan Mallı

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Üniv
MEPhI, KTÜ
Oğuzhan bey sitede MEPhi Türk öğrencileri fizik olimpiyatlarına katıldı diye bi haber vardı. Bu tarz etkinliklerden Petersburgdakiler de yararlanıyormu?
Oğuzhan bey Rusça karışık bir dil olduğu söyleniyor,1 yıl ne kadar yeterli olabilirki?hazırlık sınıflarında başarı durumu nedir?
Rusça zor bir dil. Sizin çalışmanıza ve aktifliğinize bağlı. Ne kadar çok rus arkadaş edinirseniz o kadar hızlı öğrenirsiniz.

St-Petersburg'a ilk kez bu sene öğrenci alımı yapılacak. Orasıda ayrı bir üniversite. Muhakkak oluyordur etkinlikler.

ahmtdg

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Hacettepe Ünv.
Oğuzhan Bey,seçilen öğrenciler Rusya'ya ne zaman gönderiliyorlar?

Handeileri

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Balıkesir üniversitesi
Bayanlarda alım oranı ne kadar bilginiz var mı bu yıl sözlü sınava 38 kişi girdi sanırım tahminen kaç kişi gönderirler

Konu sahibi
Konu sahibi
Oğuzhan Mallı

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Üniv
MEPhI, KTÜ
Oğuzhan Bey,seçilen öğrenciler Rusya'ya ne zaman gönderiliyorlar?
1 Eylül de okul başlıyor. O tarihten önce olacaktır.

Bayanlarda alım oranı ne kadar bilginiz var mı bu yıl sözlü sınava 38 kişi girdi sanırım tahminen kaç kişi gönderirler
Bizim zamanımızda yüzde 10 idi. Yüzde 20 i geçeceklerini sanmıyorum.

Handeileri

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Balıkesir üniversitesi
Teşekkür ederim sözlü mülakatım çok olumlu gelmişti gitmeme ihtimalimin olmadığını söylemiştim ama sonuç ne olur bilmiyorum

Handeileri

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Balıkesir üniversitesi
Moskovada mı st. Petersburg da mı okumamız daha avantajlı?

Konu sahibi
Konu sahibi
Oğuzhan Mallı

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Üniv
MEPhI, KTÜ
Yedek 12 sıra gelme ihtimali var mi
Tabiki olabilir.

Moskovada mı st. Petersburg da mı okumamız daha avantajlı?
Şimdi orada başlayınca ilk kafile olacaksınız. Tabi ki zorlukları olacak. Ortama uyum, okul vs. Ama moskova seçerseniz zaten orada türk öğrenciler var. Onların yardımını alabilirsiniz.

Ayrıca orada ki okul hakkında pek bilgim yok. Ben şuan ki bilgimle bana sorulsa bu soru; yine kararsız kalırdım. Ama moskova (obninck) seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Yukarı Alt