Snapchat Video Kaydı Yapan Gözlük Üretti

Konu, 'Teknoloji' kısmında Kemal Okur tarafından paylaşıldı.

 1. Kemal Okur

  Kemal Okur Yetkili Kişi Yönetici

  Kayıt:
  7 Şubat 2015
  Mesajlar:
  338
  Beğeniler:
  198
  Meslek:
  Mekatronik Mühendisi
  En İyi Cevap:
  10
  Değerlendiriler:
  +248 / 3 / -2
  Üniversite:
  Fırat Üniversitesi
  Snapchat'in senelerdir üzerinde çalıştığı gözlük projesi sonunda tamamlandı. "Spectacles" isimli bu gözlükler, Snapchat kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda üretilmişler ve kısa süreli videolar çekebiliyorlar.

  Snapchat Video Kaydı Yapan Gözlük.png

  Snapchat'in geliştirdiği yeni gözlüklerin videosu paylaşıldı. Gözlükler, kısa videolar çekme amacıyla kullanılıyor. Spectacles, neredeyse görünüş olarak sıradan bir güneş gözlüğünden farksız. Gözlüğün tek farkı, çerçevesinin sol üst kısmında bulunan ve LED'lerle süslenmiş olan minik kamera. Paylaşılan reklam videosundan görüldüğü üzere bu kamera, gözlük bir kişi tarafından takıldığı an otomatik olarak aktifleşiyor.

  gözlük.gif

  Snapchat video ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı ancak New York sokaklarında Spectacles'ın yakında resmi olarak tanıtılacağınadair işaretler belirmeye başladı. Örneğin bir Twitter kullanıcısı, Snapchat simgesinin farklı gözlere sahip olan fotoğrafını paylaştı. Snapchat hayaletinin taktığı gözlükler, Spectacles videosunun sonunda beliren simgeyle aynı.  Alıntı: tamindir.com/snapchat-video-kaydi-yapan-gozluk-uretti_h-17193/
   
  • Beğen Beğen x 1
  • İlginç İlginç x 1