Solidworks Çizim Yardım Bölümü

aksidam5

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
gazi ünversitesi
merhabalar, boşlukları katı şeklinde doldurarak hangi komutla kapatabiliriz? yardımcı olursanız sevinirim.

sz2003

MB Üyesi
Tepkiler
9
merhabalar, boşlukları katı şeklinde doldurarak hangi komutla kapatabiliriz? yardımcı olursanız sevinirim.
Neden bahsettiğiniz tam anlaşılmıyor fakat anladığım kadarıyla örneğin katının bir yüzeyindeki bir deliği kapatmak için yüzey ile kes cut>>with surface komutunu kullanabilirsiniz.

aksidam5

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
gazi ünversitesi
N1dk5N.jpg

mkaEGy.jpg

şu parçada mesela delikleri yüzey olarak kapayabiliyorum (dolgu yüzeyi ile) ama benim istediğim o değil. delik komple silinsin istiyorum. deliğin olduğu kısım katı olacak.

sz2003

MB Üyesi
Tepkiler
9
şu parçada mesela delikleri yüzey olarak kapayabiliyorum (dolgu yüzeyi ile) ama benim istediğim o değil. delik komple silinsin istiyorum. deliğin olduğu kısım katı olacak.
Bunu yapmanın birkaç yolu var
1- parça solidworks ile çizilmişse ürün ağacından delikleri silebilirsin
2- deliklerin üzerine yeni sketch çizip ektrüde edebilirsin
3- doldurmak istediğin yerleri doldurup fazlalık kalırsa yüzeyle kes komutunu kullanabilirsin

2.yi tavsiye ederim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

aksidam5

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
gazi ünversitesi
yok ürün ağacında hikayeye işlemeyecek şekilde pratik yolu var mıdır diye sordum aslında. mastercam'de öyle bir metod var çünkü. solid'de sınır ile katı oluşturarak da oluyormuş onu yeni buldum ama onda da hikaye örgüsü devam ediyor. teşekkür ederim ilgilendiğin için.

aksidam5

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
gazi ünversitesi
merhabalar,

aşağıda resmini attığım parçaların montajında bir sıkıntı yaşıyorum. eş merkezlilik ilişkisi verdikten sonra seçili olan iki duvara çakışık ilişkisi verdiğimde aşırı tanımlı diyor. belirttiğim yüzey açılı. yardımcı olabilecek varsa memnun olurum.

aksidam5

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
gazi ünversitesi
solidde splineları polyline'a nasıl dönüştürebilirim acaba?

sz2003

MB Üyesi
Tepkiler
9
Spline üzerinde sağ tık >> "insert spline point" ile ilave noktalar ekleyebilirsiniz.

oktaydrz

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Niğde Ömer Halisdemir Üni
Merhaba, solidworks uygulama ödevim var. Bir model araba çizimi elinde olan varmı ?

MESUTTUZLALI

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Marmara
Tam yuvarlak olmayan bir parça yapmaya çalışıyorum fakat swept komutu tam olmuyo sonuna kadar. Acaba sketch çiziminde mi bir kopukluk var orda kalıyor. Solid dosyasını da yükledim. Yardımınız için şimdiden teşekkürler

dosya yükleme sistemi çalışmıyor olabilir mi?

resmi

Son düzenleme:

rtd

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
sakarya üniversitesi
Merhabalar . Size bir sorum olucak cevaplamanizi gercekten bekliyorum. Solidworkste bir tasarim yaptim teknik resme gectim . 1:1 ölcek secip A3 formatinda hazirladim ölcümlendirdim. Pdf olarak kaydettim. Yazicidan cikartma islemine gectim. Ciktiyi yazan ölculeri teyit etmek icin metreyle ölctum. Ve her ölcu 12 mm az bir ölcuyle karsilastim . Bunu nasil duzeltebilirim yardimci olursaniz cok sevinirim .

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Merhabalar . Size bir sorum olucak cevaplamanizi gercekten bekliyorum. Solidworkste bir tasarim yaptim teknik resme gectim . 1:1 ölcek secip A3 formatinda hazirladim ölcümlendirdim. Pdf olarak kaydettim. Yazicidan cikartma islemine gectim. Ciktiyi yazan ölculeri teyit etmek icin metreyle ölctum. Ve her ölcu 12 mm az bir ölcuyle karsilastim . Bunu nasil duzeltebilirim yardimci olursaniz cok sevinirim .

Bu konu hakkında bilgisi olan yok mu cevabı bende merak ediyorum. :)

makinetr

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
G.antep ünv.
Merhaba solidworks de herşeyi çiziyorum ama birtek feder oluşturamıyorum biliyorum cok basit ama onlarca video izledim yapılanların hepsini aynen yapıyorum ama bu uyarıyı alıyorum sebebi nedir yardımcı olabilirmisiniz.

Dosyalar

butamiratsitrat

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Merhabalar,eğri çizdikten sonra eğride oluşan teğet noktalarını göremiyorum.Sağ tıklayıp baktığımda ise show spline handles komutu görünmüyor.Yardımcı olabilir misiniz?

Dosyalar

forumsad

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
emekli
Üniv
emekli
arkadaşlar sketch çizimleri 3d çizim içinden görülüyor. bunu nasıl gizleyebiliriz

Dosyalar

teachingfea

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
ODTÜ
Güzel içerik. Teşekkürler düşünceniz için.

dvrzener

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
öğretmen
Üniv
dicle üniversitesi
solidworks eğitimi satın aldım başlamayı dusunuyorm. Eğitimlerin cogunu
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
den satın alıyorum sızede tavsıye ederım

Yukarı Alt