TERCİH DÖNEMİ

Konu, 'Genel Konular ve Sorular' kısmında orcundegermenci tarafından paylaşıldı.

?

İLK 2 TERCIHINIZ HANGISI OLURDU ??

1. YILDIZ TEKNİK

oy sayısı 6
    75,0%
  2. HACETTEPE

oy sayısı 4
    50,0%
  3. GAZİ

oy sayısı 1
    12,5%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. orcundegermenci

orcundegermenci MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    Arkadaşlar tercih aşamasında olan kardeşim için mühendislikleri araştırdık çok kişiden yorum aldık ama bir türlü işin içinden çıkamadık.
    YILDIZ TEKNİK ÜNİVERİSTESİ
    HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
    GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Yıldız teknik üniversitesinin teknik olmanın da avantajı ile aralarında en iyisi olacağını düşünüyorum fakat İstanbulda okumak konusunda bazı endişelerden dolayı ve Ankaranın daha ideal bir tercih olacağını düşündüğümüzden ankaraya karar vermiştik fakat Hacettepeden ziyade gazinin daha oturmuş daha ideal olacağını duyduk bu konuda tercıhın de son gunu Acilen yardımcı olursanız çok memnun olurum yorumlarınızı bekliyorum...

2. Mücahit Arslan

Mücahit Arslan Yetkili Kişi MB Yazarı

Meslek:
    Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +100 / 1 / -1
    Üniversite:
    Staffordshire University
    Hacettepe Üniversitesi daha kompakt bir yönetim yapısına sahip, daha çok kendi içerisinde işler yapan bir üniversite. Fakat Gazi Üni. daha çok sanayiye yönelik çalışmalar yapan, Aselsan, Roketsan, TAI ve TEI ile ortak projeler yürüten geniş görüşlü bir üniversite. Her ikisinden de pişman olmazsın. Yönlendirmek ne kadar doğru olur bilmiyorum ama askeri çalışma alanları şahsi olarak benim öncelikli tercihim olduğundan ben Gazi Üni.ni yazardım. Fakat ileriye dönük olarak yapacağım çalışmalar Fizik Mühendisliği, yarı-iletken ve fiber teknolojileri gibi spesifik alanlarda olacaksa da Hacettepeyi yazardım. Umarım az çok fikir vermiştir yorumumuz.

3. Emir Kalyoncuoğlu

Emir Kalyoncuoğlu Özel Üye

Meslek:
    Makine Mühendisi
    En İyi Cevap:
    2
    Değerlendiriler:
    +42 / 0 / -0
    Üniversite:
    Yıldız Teknik Üniversitesi
    Bana soracak olursan Teknik üniversite her zaman mühendislik dallarında öndedir. Ben olsam kesinlikle Yıldız Tekniği yazardım. Eğitim açısından ikisinden de iyi olduğunu düşünüyorum. Aynı şekilde iş bulma konusunda da Yıldızdan kendini donanımlı bir şekilde çıkartırsan sorun yaşamazsın.

4. denizgezmiş

denizgezmiş MB Üyesi

Meslek:
    Yazılım Mühendisi
    En İyi Cevap:
    1
    Değerlendiriler:
    +2 / 1 / -0
    Teknik Üniversite eğitim farklı arkadaşında söylediği gibi. Adamların işi o resmen. Uzmanına gitmek lazım.